×
PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE
JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS TEJ STRONY I JEJ AUTORA PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE! DALSZE FUNKCJONOWANIE TEJ STRONY ZALEŻY TYLKO OD CIEBIE I TWOJEGO WSPARCIA FINANSOWEGO!
DROGI UŻYTKOWNIKU! PRAGNĘ CIĘ PROSIĆ O WSPARCIE FINANSOWE. JEŚLI UŻYWASZ PAKIETU ULTIMATE FILE MANAGER, POLSKIEGO TŁUMACZENIA WINAMPA (PAKIETÓW IKON, SCHEMATÓW KOLORÓW, PAKIETU WINAMP TOOLS), DOKUMENTACJI NSIS I INNYCH PROJEKTÓW (HXD PL, INSTALL CREATOR PL, PATH MAKER PL, ICOFX PL) DOSTĘPNYCH NA TEJ STRONIE NIE WAHAJ SIĘ I WSPOMÓŻ FINANSOWO AUTORA!
Wszystkie materiały i projekty, które udostępnione są na mojej stronie internetowej udostępniane są bezpłatnie, bez natrętnych reklam i wyskakujących okienek. Utrzymanie serwera i opłaty licencyjne generują jednak pewne koszty. Jeśli chciałbyś wesprzeć moją pracę rozważ proszę wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma sens! Możesz skorzystać z systemu płatności PayPal, w którym można szybko i bezpiecznie dokonać darowizny w dowolnej kwocie lub dokonać bezpośredniej wpłaty na podane poniżej konto bankowe w mBanku.
System PayPal

Bank (mBank SA)
NUMER KONTA: 72 1140 2004 0000 3502 4316 0362
ODBIORCA: Paweł Porwisz (Katowice, Polska)
DOPISEK: WSPARCIE FINANSOWE

ULTIMATE FILE MANAGER

Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. UFM pozwala na zarządzanie wszystkimi plikami i aplikacjami w najlepszy i najprostszy sposób. To odpowiednio skonfigurowane, łatwe w użyciu i potężne środowisko daje najlepsze wrażenia, cokolwiek chcesz zrobić! Najnowszą wersją jest wersja Ultimate File Manager 6.6 (data wydania: 1 lipca 2020).

Pakiet Ultimate File Manager przeznaczony jest na system Windows i rozprowadzany jest w formie instalatora, który napisany został w NSIS. Instalator jest prosty i intuicyjny. Jego zadaniem jest skopiowanie wszystkich wymaganych plików i odpowiednie skonfigurowanie systemu (można skorzystać z instalacji normalnej jak i przenośnej). Ultimate File Manager może być uruchamiany zarówno w systemie 32 bitowym jak i 64 bitowym. Instalator rozprowadzany jest w dwu wersjach - Lite oraz Full (wersja Lite zawiera tylko podstawowe zewnętrzne aplikacje, zaś wersja Full zawiera je wszystkie).

Siłą pakietu Ultimate File Manager jest odpowiednio skonfigurowany menedżer plików, który wzbogacony jest o najlepsze wtyczki rozszerzające jego funkcjonalność oraz o starannie dobrane zewnętrzne programy. Instalator pakietu Ultimate File Manager pozwala na wybór odpowiedniego menedżera plików, aplikacji oraz wtyczek na etapie instalacji. Jest to zadanie proste dzięki dokładnemu opisowi komponentów i intuicyjnemu interfejsowi instalatora.

Pakiet Ultimate File Manager składa się z następujących elementów (różnych w zależności od wybranego menedżera plików):

 • Aplikacje - najlepsze i najbardziej użyteczne darmowe aplikacje zintegrowane z pakietem Ultimate File Manager,
 • Wtyczki - najpopularniejsze i najbardziej użyteczne wtyczki zintegrowane z pakietem Ultimate File Manager,
 • Rozszerzone menu główne - dodatkowa ilość opcji oraz dodatkowych funkcji,
 • Rozszerzony pasek przycisków - dodatkowe paski przycisków ustawień systemoweych oraz aplikacji,
 • Podręczne menu katalogowe - dostęp do najpotrzebniejszych folderów, możliwość uruchamiania wtyczek systemu plików,
 • Predefiniowane niestandardowe kolumny - pozwalają wyświetlić niestandardowe informacji w zależności od kategorii,
 • Predefiniowane kolory nazw plików - pozwalają na kolorowanie nazw plików w zależności od jego typu (rozszerzenia),
 • Predefiniowane wzorce wyszukiwania - pozwalają na wyszukiwanie plików określonego typu (pliki, katalogi, wg rozszerzenia),
 • Predefiniowane wzorce zaznaczania - pozwalają na zaznaczanie plików określonego typu (pliki, katalogi wg rozszerzenia),
 • Predefiniowana lista plików ignorowanych - pozwala na ukrycie niechcianych plików na liście (domyślnie wyłączone),
 • Dodatkowe skróty klawiaturowe - ułatwiają i przyspieszają pracę,
 • Ultimate File Manager obsługuje interfejs wielojęzykowy - aktualnie wspieranych jest kilka języków,
 • Instalator UFM (w trybie instalacji normalnej) pozwala na pełną integrację z Eksploratorem Windows - możesz utworzyć skróty na pulpicie, w menu start, na pasku szybkiego uruchamiania, możesz przypiąć ikonkę UFM w menu start jak i na pasku zadań. Możesz dodać skrót do menu kontekstowego folderów, plików i napędów. Utworzysz odpowiednie wpisy w rejestrze Windows,
 • Instalator UFM (w trybie instalacji normalnej) pozwala na skorzystanie z opcji autoodtwarzania - możesz otwierać w Ultimate File Manager pamięci przenośne, płyty CD (DVD), muzykę, filmy i zdjęcia i inne,
 • Instalator UFM (w trybie instalacji normalnej) pozwala na użycie autostartu z Windows - możesz uruchamiać pakiet Ultimate File Manager wraz ze startem systemu operacyjnego Windows.

Ultimate File Manager jest projektem całkowicie darmowym (zależy to jednak od wyboru menedżera plików i instalowanych komponentów). Instalator pozwala na wybór instalacji jednego z dwu menedżerów plików - programu Total Commander (shareware) lub programu Multi Commander (freeware). Wybierając program Total Commander musimy mieć na uwadze, że warunkiem koniecznym jest posiadanie licencji na jego używanie. Możesz jednak użyć programu Multi Commander, który jest całkowicie darmowy (takiego wyboru możesz dokonać tylko w pakiecie Ultimate File Manager!).


Total Commander

Total Commander

Total Commander® to najlepszy menedżer plików dla Windows (wcześniej znany jako Windows Commander). Cechą charakterystyczną programu jest ułożenie dwu okien obok siebie (podobnie jak to było w dobrze znanym menedżerze plików dla systemu DOS). Celem programu jest zapewnienie pełnej kontroli nad plikami. Total Commander dostępny jest w różnych wersjach dla wielu platform (również dostępny jest na urządzenia przenośne - przede wszystkim Android i Windows Phone).

Total Commander jest programem rozprowadzanym na licencji shareware. Jeśli korzystasz z programu dłużej niż miesiąc, musisz go zarejestrować (niezarejestrowany program jest w pełni funkcjonalny, ale aby móc go używać użytkownik musi kliknąć w jeden z trzech przycisków wyświetlanych podczas uruchamiania programu). Rejestracja programu uprawnia do wszystkich przyszłych aktualizacji (do odwołania), pod warunkiem, że samodzielnie pobierzesz najnowszą wersję. Total Commander na platformę Windows rozprowadzany jest w trzech różnych wersjach (32-bitowej, 64-bitowej i 16-bitowej).


Multi Commander

Multi Commander

Multi Commander to wspaniała alternatywa dla programu Total Commander. To menedżer plików przeznaczony na platformę Windows, który korzysta z popularnego i wydajnego dwu panelowego interfejsu. Multi Commander posiada wszystko to, co potrzebujesz w swojej codziennej pracy z plikami, aby zwiększyć szybkość i wydajność. Co najważniejsze program jest całkowicie darmowy!

Multi Commander jest wieloplatformowym menedżerem plików i jest alternatywą dla standardowego Eksploratora Windows. Wykorzystuje bardzo popularny i wydajny układ dwóch paneli. Multi Commander ma wszystko, czego potrzebujesz w codziennej pracy z plikami, aby zwiększyć szybkość i wydajność.

Multi Commander posiada wszystkie standardowe funkcje, które posiada menedżer plików (takie jak kopiowanie, przenoszenie, zmiana nazwy, podgląd). Wielką zaletą programu Multi Commander są specjalne funkcje, które pozwalają na łatwe wykonywanie zaawansowanych zadań. Do tych zadań można zaliczyć automatyczne rozpakowywanie, automatyczne sortowanie, przeglądanie archiwów, edytowanie rejestru systemu Windows i uzyskiwanie dostępu do FTP, wyszukiwanie oraz przeglądanie plików i zdjęć. Multi Commander obsługuje również skrypty, które umożliwiają zautomatyzowanie wielu zadań i rozszerzają jego funkcjonalność. Program pozwala na wykonanie wszystkich zadań używając skrótów klawiaturowych - umożliwia to szybką i efektywną pracę. Multi Commander na platformę Windows rozprowadzany jest w dwóch różnych wersjach (32-bitowej oraz 64-bitowej).Tłumaczenie

Pakiet Ultimate File Manager wspiera wielojęzykowy interfejs. Jeśli chcesz, możesz pomóc w tłumaczeniu składników pakietu na swój język. Pamiętaj, że wymaga to nieco czasu i cierpliwości. Jeśli jednak jesteś zdecydowany powiadom mnie o tym. Napisz z jakiego jesteś kraju i jakiego języka używasz. Ja prześlę Ci wszystkie wymagane pliki i udzielę wszelkich niezbędnych informacji. Dziękuję za każdą pomoc.

Obecnie obsługiwane są następujące języki:

 • Polski (Polska)
 • Angielski (Stany Zjednoczone)
 • Chiński (Chińska Republika Ludowa) - Dreamy Mung aka efree
 • Hiszpański (Kuba) - Delmis Wilfredo Carbonell Laborde
 • Francuski (Francja) - Jolly Hervé

Licencja

ULTIMATE FILE MANAGER

Copyright © 2016 - 2020 Paweł Porwisz
Wszystkie prawa zastrzeżone

INSTALACJA LUB UŻYWANIE DOŁĄCZONEGO OPROGRAMOWANIA OZNACZA WYRAŻENIE ZGODY NA PONIŻSZĄ UMOWĘ LICENCYJNĄ.

Ultimate File Manager jest oprogramowaniem darmowym (Freeware) i może być użytkowane, kopiowane i przekazywane dalej, jeśli spełnione są następujące warunki:

1. Oprogramowanie to może być używane do celów prywatnych jak i komercyjnych (zawiera jednak inne oprogramowanie, które podlega własnej licencji, która może zabraniać jego komercyjnego wykorzystania).

2. Oprogramowanie to zawiera aplikacje zewnętrzne. Aplikacje te dołączone są do pakietu Ultimate File Manager za pisemną zgodą ich autorów.

3. Licencja obejmuje jedynie prawo do użytkowania programu. Zabrania się samowolnych modyfikacji programu, jego disasemblacji, pobierania opłat za użytkowanie oraz zmiany warunków licencji bez pisemnej zgody właściciela praw.

4. OPROGRAMOWANIE JEST UDOSTĘPNIANE "W STANIE, W JAKIM SIĘ ZNAJDUJE", BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI WYRAŹNEJ LUB DOROZUMIANEJ, W TYM BEZ GWARANCJI PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU ORAZ NIENARUSZALNOŚCI PRAW STRONY TRZECIEJ. WŁAŚCICIELE PRAW AUTORSKICH OKREŚLENI W NINIEJSZEJ INFORMACJI O UPRAWNIENIACH NIE SĄ W ŻADNYM WYPADKU ODPOWIEDZIALNI ZA JAKIEKOLWIEK ROSZCZENIA ANI ZA JAKIEKOLWIEK SZKODY SZCZEGÓLNE, POŚREDNIE LUB WTÓRNE, ANI ŻADNE INNE SZKODY WYNIKAJĄCE Z UTRATY MOŻLIWOŚCI UŻYTKOWANIA, UTRATY DANYCH LUB ZYSKÓW, BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY PODSTAWĄ ROSZCZENIA SĄ WARUNKI UMOWY, ZANIEDBANIE LUB ODPOWIEDZIALNOŚĆ DELIKTOWA, POWSTAŁA W WYNIKU UŻYTKOWANIA TEGO OPROGRAMOWANIA LUB W ZWIĄZKU Z JEGO DZIAŁANIEM.

5. Oprogramowanie to zawiera menedżer plików Total Commander, który jest jego głównym składnikiem. Total Commander rozprowadzany jest na licencji Shareware.


Kontakt


Podziękowania

Powstanie projektu Ultimate File Manager nie byłoby możliwe bez pomocy i współpracy wielu osób. Serdecznie im dziękuję za ich pomoc i wsparcie.

 • Dziękuję Christianowi Ghislerowi za możliwość dodania menedżera plików Total Commander do projektu UFM
 • Dziękuję Mathiasowi Svenssonowi za możliwość dodania menedżera plików Multi Commander do projektu UFM
 • Dziękuję pozostałym autorom aplikacji oraz wtyczek, które rozprowadzane są w pakiecie Ultimate File Manager
 • Dziękuję tłumaczom i wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do powstania i rozwoju projektu
 • Dziękuję szczególnie tym, którzy postanowili projekt wesprzeć finansowo