PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE! MOŻESZ PRZYCZYNIĆ SIĘ DO DALSZEGO ROZWOJU TEJ STRONY I JEJ AUTORA!

DOWNLOAD

Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. UFM pozwala na zarządzanie wszystkimi plikami i aplikacjami w najlepszy i najprostszy sposób. To odpowiednio skonfigurowane, łatwe w użyciu i potężne środowisko daje najlepsze wrażenia, cokolwiek chcesz zrobić!

Ultimate File Manager przeznaczony jest dla platformy Microsoft Windows i rozprowadzany jest do użytkownika końcowego w formie instalatora, który został napisany w NSIS oraz Delphi CE. Instalator pakietu Ultimate File Manager pozwala na łatwą i szybką instalację wybranych komponentów (odpowiednio skonfigurowanego menedżera plików, wtyczek rozszerzających jego funkcjonalność oraz odpowiednio dobranych aplikacji zewnętrznych), z możliwością wyboru trybu instalacji, wyboru programów oraz wtyczek do zainstalowania itp.

Z uwagi na rozmiar aplikacji zewnętrznych pakiet UFM rozprowadzany jest w dwu wersjach - LITE oraz FULL. Jedyną istotną różnicą pomiędzy nimi jest właśnie ilość zewnętrznych aplikacji, które są składnikami pakietu.


Pakiet Ultimate File Manager jest oprogramowaniem darmowym! Mimo to, menedżer plików Total Commander, będący głównym składnikiem pakietu Ultimate File Manager rozprowadzany jest na licencji Shareware. Oznacza to, że po określonym czasie należy WYKUPIĆ licencję na jego użytkowanie. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem programu Total Commander i posiadasz już zakupiony klucz licencji (plik wincmd.key) skopiuj go do katalogu konfiguracyjnego (\UFM\TC\CONFIG) programu Total Commander. Domyślną ścieżką jest: C:\Program Files (x86)\UFM\TC\CONFIG\.


Ultimate File Manager 8.2 jest wydaniem głównym, które wprowadza szereg nowości oraz poprawia wiele błędów. Większych zmian doczekały się aplikacje wewnętrzne projektu, interfejs menedżera plików Total Commander oraz struktura plików konfiguracyjnych (wiele z wprowadzonych zmian nie są bezpośrednio widoczne, ale w znaczący sposób ulepszają i upraszczają tworzenie jak i korzystanie z pakietu UFM).

Status wersji finalnych uzyskały aplikacje wewnętrzne projektu - UFM SysInfo (wyświetlenie podstawowych informacji o sprzęcie i systemie) oraz UFM NewDir (szybkie tworzenie wielu plików i katalogów). Wszystkie planowane funkcjonalności zostały zaimplementowane, dlatego przyszłe aktualizacje wprowadzą już tylko poprawki i ulepszenia. Wszystkie aplikacje UFM zostały zunifikowane pod względem wyglądu. Kod został zrefaktoryzowany i jest teraz współdzielony.

W tym wydaniu, większość zmian skupia się na menedżerze plików Total Commander. Dokonano kilku ulepszeń w menu (opcje języka, o projekcie) oraz na paskach przycisków (UFM Shell Manager and UFM NewDir). W menu Foldery dodano brakujący katalog pobierania plików - Downloads (dzięki Tony). Dodano predefiniowane szablony własnych widoków (Audio, Wideo oraz Zdjęcia). Ulepszono tryb własnych kolumn (Shift + F1) dzięki nowym wtyczkom, które definiują odpowiednie pola (Audio, Wideo, Obrazy, Rozmiar, Info). Dodano obsługę szablonów widoku miniatur (Shift + Ctrl + F1) w zależności od typu plików wyświetlanych na liście. W końcu, dodano predefiniowane szablony okna dialogowego narzędzia wielokrotnej zamiany (Ctrl + M).

Najnowsza wersja pakietu UFM przynosi również, jak zwykle, aktualizację aplikacji zewnętrznych oraz wtyczek (Total Commander) do ich najnowszych wersji.

Uwaga: Wprowadzone zmiany w strukturze plików wymuszają odinstalowanie starszej wersji i zainstalowanie nowej (na czysto).


Pakiet Ultimate File Manager dedykowany jest wszystkim jego użytkownikom. To dzięki Wam ten projekt wciąż się rozwija i z każdym wydaniem staje się coraz bardziej kompletny i przyjazny użytkownikowi. Razem możemy więcej! Przypominam, że tworzenie i rozwijanie projektu Ultimate File Manager wymaga sporo czasu, cierpliwości oraz nakładów finansowych. Wasze wsparcie finansowe ma olbrzymie znaczenie!

Jeśli jesteś zadowolony z użytkowania pakietu Ultimate File Manager i nie jest ci obojętny jego dalszy los, WESPRZYJ go już teraz. Tym wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć ten projekt jakąkolwiek kwotą czy dobrym słowem serdecznie dziękuję. To naprawdę ma znaczenie! Dzięki.


ULTIMATE FILE MANAGER 8.2 LITE
Total Commander / Multi Commander (32/64-Bit)

Instalator pakietu Ultimate File Manager 8.2 LITE przeznaczony jest dla systemu operacyjnego Windows. Wspierana jest architektura zarówno 32-bitowa jak i 64-bitowa. Instalator pozwala na zainstalowanie odpowiednio skonfigurowanego menedżera plików (możesz zainstalować jeden z dwu obsługiwanych menedżerów plików - znanego i cenionego Total Commandera lub jego darmowego odpowiednika Multi Commandera) oraz podstawowych zewnętrznych aplikacji (którymi są edytor tekstu Notepad++, narzędzie do porównywania WinMerge oraz odtwarzacz muzyczny AIMP).


UFM LITE (32/64-Bit)

Data wydania: 1 maja 2022 (Pobrano 11423 razy)
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7/8/10
Prawa autorskie: Copyright © 2016 - 2022 Paweł Porwisz

Menedżer plików: TOTAL COMMANDER / MULTI COMMANDER
Rozmiar pliku: 95,56 MiB (100207078 bajtów)
SHA256: 04eaf4c79c903fb035d1a7e84f1c3e39978b85153a13b81a36cd6ea9ac2cd1c3

ULTIMATE FILE MANAGER 8.2 FULL
Total Commander / Multi Commander (32/64-Bit)

Instalator pakietu Ultimate File Manager 8.2 FULL przeznaczony jest dla systemu operacyjnego Windows. Wspierana jest architektura zarówno 32-bitowa jak i 64-bitowa. Instalator pozwala na zainstalowanie odpowiednio skonfigurowanego menedżera plików (możesz zainstalować jeden z dwu obsługiwanych menedżerów plików - znanego i cenionego Total Commandera lub jego darmowego odpowiednika Multi Commandera) oraz wszystkich dostępnych aplikacji zewnętrznych, które go wzbogacają i uzupełniają, tworząc kompaktowe środowisko do pracy (najlepsze i najbardziej użyteczne darmowe zewnętrzne aplikacje, które podzielone są na kilka kategorii).


UFM FULL (32/64-Bit)

Data wydania: 1 maja 2022 (Pobrano 35602 razy)
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7/8/10
Prawa autorskie: Copyright © 2016 - 2022 Paweł Porwisz

Menedżer plików: TOTAL COMMANDER / MULTI COMMANDER
Rozmiar pliku: 476,11 MiB (499236163 bajtów)
SHA256: ae5508845f2b9cbcbb6499a4be7d6e358db7328e762078b4ebb798299af5c99f


Uwaga! Zawsze pobieraj pliki za pośrednictwem tej witryny lub uznanych serwisów do pobierania oprogramowania.

Pliki pobrane z mojej strony internetowej są zawsze sprawdzone i nie zawierają żadnego niechcianego oprogramowania.

Jeśli masz problem z pobraniem najnowszej wersji projektu UFM możesz skorzystać z serwera alternatywnego: