PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE! MOŻESZ PRZYCZYNIĆ SIĘ DO DALSZEGO ROZWOJU TEJ STRONY I JEJ AUTORA!

APLIKACJE

Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. UFM pozwala na zarządzanie wszystkimi plikami i aplikacjami w najlepszy i najprostszy sposób. To odpowiednio skonfigurowane, łatwe w użyciu i potężne środowisko daje najlepsze wrażenia, cokolwiek chcesz zrobić!

Pakiet Ultimate File Manager składa się z wielu wzajemnie współpracujących i zależnych od siebie komponentów. Menedżer plików pakietu Ultimate File Manager zawiera aplikacje wewnętrzne, które rozszerzają jego funkcjonalność wykonując różne nietypowe działania. Wraz z pakietem Ultimate File Manager instalowane są również aplikacje zewnętrzne - zostały one odpowiednio dobrane i przetestowane.

APLIKACJE WEWNĘTRZNE

Ultimate File Manager składa się z wielu wzajemnie współpracujących komponentów. Sercem projektu jest menedżer plików Total Commander lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. Uzupełnieniem ich pracy są specjalne aplikacje, które zapewniają prawidłowe działanie całego pakietu. Każda z nich przeznaczona jest do konkretnego zastosowania, wykonując ściśle określone zadania. Poniżej wymieniono je wszystkie.


UFM LAUNCHER


UFM Launcher

Program UFM Launcher (UFM.exe/UFM64.exe) jest programem rozruchowym pakietu Ultimate File Manager. Jego głównym zadaniem jest uruchomienie odpowiedniego menedżera plików z odpowiednimi opcjami rozruchowymi (obsługa parametrów wiersza poleceń, załadowanie plików konfiguracyjnych, sprawdzanie aktualizacji oraz promocja projektu).

Więcej informacji o programie UFM Launcher znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM ELEVATOR


UFM Elevator

Program UFM Elevator (Elevator.exe) jest programem, którego głównym zadaniem jest uruchomienie danego programu z uprawnieniami administratora. Uprawnienia administratora pozwalają wprowadzać zmiany w systemie, które mogą wpływać na wszystkich innych użytkowników. Program UFM Elevator pozwala na podniesienie uprawnień tym programom, które do prawidłowego działania wymagają wyższych uprawnień (za pośrednictwem mechanizmu kontroli konta użytkownika UAC).

Więcej informacji o programie UFM Elevator znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM SETTINGS


UFM Settings

Program UFM Settings (Settings.exe) jest programem, który pozwala na konfigurację projektu Ultimate File Manager. Dzięki tej prostej i intuicyjnej aplikacji możesz wyświetlić podstawowe informacje o projekcie, dostosować wybrany menedżer plików, ustawić język wyświetlania, skonfigurować wszystkie aplikacje pakietu UFM, etc.

Więcej informacji o programie UFM Settings znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM UPDATER


UFM Updater

Program UFM Updater (Updater.exe) jest programem, który pozwala na sprawdzenie dostępności aktualizacji projektu Ultimate File Manager. Program powiadamia o dostępności nowej wersji i umożliwia jej pobranie oraz instalację.

Więcej informacji o programie UFM Updater znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM SHELL INTEGRATION


UFM Shell Integration

Program UFM Shell Integration (ShellIntegration.exe) jest programem, który pozwala na integrację pakietu Ultimate File Manager z Windows. Możesz zintegrować pakiet UFM z powłoką Windows, dodać wpisy autouruchamiania, autoodtwarzania, utworzyć skróty w Menu Start i Pasku Zadań, utworzyć skróty oraz powiązania aplikacji.

Więcej informacji o programie UFM Shell Integration znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM SHELL MANAGER


UFM Shell Manager

Program UFM Shell Manager (ShellManager.exe) jest programem, który pozwala na uruchamianie plików z poziomu powłoki Windows (Eksplorator plików) w programie, który obsługuje dany typ plików. Możesz w prosty i szybki sposób otworzyć wybrany katalog, uruchomić (użyj klawisza F3 w TC) lub wyedytować (użyj klawisza F4 w TC) dany typ pliku w wybranej aplikacji.

Więcej informacji o programie UFM Shell Manager znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM APP INFO


UFM App Info

Program UFM App Info (AppInfo.exe) jest programem, który pozwala na wyświetlenie informacji o projekcie Ultimate File Manager oraz wyświetlenie najważniejszych informacji o określonej aplikacji pakietu (możesz, między innymi, wyświetlić informacje o wersji, autorze, prawach autorskich, licencji oraz krótki opis wraz z ikonką aplikacji). Program pozwala również na wyświetlenie informacji promującej rozwój pakietu Ultimate File Manager.

Więcej informacji o programie UFM App Info znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


UFM NEW DIR


UFM New Dir

Program UFM New Dir (NewDir.exe) jest programem, który pozwala na utworzenie plików lub katalogów w menedżerze plików Total Commander (zastępując wbudowany mechanizm). Program działa w trzech trybach - Plik (tworzenie plików), Katalog (tworzenie katalogów) oraz Lista (zaawansowane tworzenie wielu plików i katalogów wg predefiniowanych list). Aby utworzyć plik lub katalog w panelu źródłowym wciśnij klawisz F7 (SHIFT+F4 dla plików), zaś aby utworzyć je w panelu docelowym, wciśnij kombinację klawiszy SHIFT+F7.

Więcej informacji o programie UFM New Dir znajdziesz na specjalnej stronie, która dokładnie opisuje jej sposób działania oraz funkcjonalność.


APLIKACJE ZEWNĘTRZNE


Ultimate File Manager wzbogacony jest o dodatkowe zewnętrzne aplikacje. Są to specjalnie wybrane darmowe aplikacje, które doskonale uzupełniają zainstalowany menedżer plików. Programy te różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie.EDUKACJA

Edukacja

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy z kategorii Edukacja to programy, które mają za zadanie pomoc w nauce czy rozwiązaniu danego problemu. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


HEXelon MAX


HEXelon MAX
Autor: Jerzy Znamirowski
Licencja: Freeware
Strona domowa: HEXelon MAX
Prawa autorskie: Copyright © 2002 - 2021 Jerzy Znamirowski

HEXelon MAX jest zaawansowanym kalkulatorem matematycznym, przelicznikiem jednostek miar oraz przelicznikiem kursów walut (NBP). Pozwala na rozwiązywanie wyrażeń matematycznych oraz tworzenie funkcji użytkownika, wskazuje pozycje błędów, wyświetla funkcje, zmienne oraz stałe. Tabela kursów walut i przelicznik walut aktualizowane są przez Internet.


PROGRAMOWANIE

Programowanie

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy z kategorii Programowanie to programy, które mają za zadanie wsparcie tworzenia oprogramowania. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


HxD


HxD
Autor: Maël Hörz
Licencja: Freeware
Strona domowa: HxD
Prawa autorskie: Copyright © 2002 - 2021 Maël Hörz

HxD jest bezpłatnym, starannie zaprojektowanym i szybkim edytorem heksadecymalnym oraz edytorem dysku obsługującym pliki o dowolnej wielkości. Oferuje modyfikacje pamięci (RAM), wyszukiwanie i zastępowanie, eksportowanie, sumy kontrolne/funkcje skrótów, wzorce bajtowe, niszczarkę plików, łączenie i dzielenie plików, statystyki i wiele innych.

Więcej informacji o polskiej wersji programu znajdziesz na specjalnej stronie.

Notepad++


Notepad++
Autor: Notepad++ Team
Licencja: Open Source (GPLv3)
Strona domowa: Notepad++
Prawa autorskie: Copyright © 1998 - 2021 Don Ho

Notepad++ jest bezpłatnym, otwartym (Open Source) edytorem kodu dla Windows. Oparty jest na potężnym komponencie edycyjnym Scintilla. Obsługuje podświetlanie oraz zwijanie składni, wyrażenia regularne Perl, wyszukiwanie/zamienianie, konfigurowalne GUI, autouzupełnianie, wielojęzyczny interfejs z kartami, zakładki, makra, itd.).

NSIS


NSIS
Autor: NSIS Contributors
Licencja: Open Source (zlib/libpng)
Strona domowa: NSIS
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2021 NSIS Contributors

NSIS (Nullsoft Scriptable Install System) jest profesjonalnym, otwartym (Open Source) skryptowym systemem przeznaczonym do tworzenia instalatorów dla Windows. NSIS jest mały i elastyczny. Dzięki NSIS możesz stworzyć instalator, który pozwala na wykonanie wszystkiego tego co jest wymagane do instalacji (realizując nawet te najbardziej skomplikowane zadania).

Resource Hacker


Resource Hacker
Autor: Angus Johnson
Licencja: Freeware
Strona domowa: Resource Hacker
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2021 Angus Johnson

Resource Hacker™ jest edytorem zasobów, który pozwala na kompilację, podgląd, dekompilację oraz rekompilację zasobów plików wykonywalnych Windows (32/64bit). Umożliwia otwarcie dowolnego typu pliku wykonywalnego Windows (dodanie, modyfikacja oraz usunięcie zasobów), utworzenie/kompilację plików skryptowych zasobu (*.rc) lub edycję plików zasobów (*.res).

WinMerge


WinMerge
Autor: WinMerge Team
Licencja: Open Source (GPLv3)
Strona domowa: WinMerge
Prawa autorskie: Copyright © 1996 - 2021 WinMerge Team

WinMerge jest otwartym (Open Source) narzędziem porównywania i scalania dla Windows. WinMerge może porównywać zarówno foldery jak i pliki pokazując różnice w wizualnym formacie tekstu, który jest łatwy do zrozumienia i obsługi. WinMerge jest bardzo przydatny do określania, co się zmieniło między wersjami projektu, a następnie scalania zmian pomiędzy wersjami.


GRAFIKA

Grafika

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy z kategorii Grafika to programy, które mają za zadanie wspomóc wszelkie operacje związane z tworzeniem, przeglądaniem i edycją grafiki. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


ColorMania


ColorMania
Autor: Blacksun Software
Licencja: Freeware
Strona domowa: ColorMania
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2021 Blacksun Software

Colormania jest zaawansowanym narzędziem wyboru koloru, przydatnym w szczególności twórcom stron internetowych, grafikom i artystom oraz programistom aplikacji. Jest to idealne rozwiązanie do przeglądania, identyfikacji, testowania i organizowania wartości kolorów. Obsługuje różne modele kolorów i jest w stanie pobrać kolory z dowolnego miejsca na ekranie.

IcoFX


IcoFX
Autor: Attila Kovrig
Licencja: Freeware
Strona domowa: IcoFX
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2021 Attila Kovrig

IcoFX jest nagradzanym profesjonalnym edytorem ikon i kursorów przeznaczonym na platformę Windows. Jest to rozwiązanie typu wszystko w jednym, które pozwala na tworzenie ikon, ich ekstrakcję oraz edycję. Program jest przeznaczony do pracy z ikonami systemu Windows oraz MAC, które wspierają przezroczystość.

XNConvert


XNConvert
Autor: Pierre-e Gougelet
Licencja: Freeware (użycie niekomercyjne)
Strona domowa: XNConvert
Prawa autorskie: Copyright © 1991 - 2021 Pierre-e Gougelet

XnConvert jest potężnym i bezpłatnym wieloplatformowym narzędziem służącym do wsadowego przetwarzania obrazów. Pozwala na wykonanie ponad 80 akcji. XnConvert jest kompatybilny z ponad 500 formatami oraz pozwala na eksport obrazu do około 70 różnych formatów. Jest programem wieloplatformowym, wielojęzycznym oraz łatwym w użyciu.

XnView


XnView
Autor: Pierre-e Gougelet
Licencja: Freeware (użycie niekomercyjne)
Strona domowa: XnView
Prawa autorskie: Copyright © 1991 - 2021 Pierre-e Gougelet

XnView jest efektywnym narzędziem służącym do wyświetlania, przeglądania oraz konwertowania multimediów. XnView pozwala na przeglądanie, organizowanie i wyświetlanie obrazów na wiele sposobów, przetwarzanie ich dzięki wielu narzędziom edycyjnym oraz eksportowanie do ponad 70 różnych formatów.


INTERNET

Internet

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy internetowe to programy, które mają za zadanie operowanie w sieci internet, zapewnienie komunikacji oraz współdzielenie danych. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


TeamViewer


TeamViewer
Autor: TeamViewer GmbH
Licencja: Freeware (użycie niekomercyjne)
Strona domowa: TeamViewer
Prawa autorskie: Copyright © 2021 TeamViewer GmbH

TeamViewer to program, który jest przeznaczony do zdalnego zarządzania opartego na sieci internet, współdzielenia pulpitu, organizowania spotkań oraz konferencji internetowych oraz przesyłanie plików pomiędzy komputerami. TeamViewer można podłączyć do dowolnego komputera lub serwera i zdalnie sterować komputerem partnera tak, jakbyś siedział przed nim.


MULTIMEDIA

Multimedia

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy z kategorii Multimedia to programy, które mają za zadanie odtwarzanie, rejestrację oraz przetwarzanie dźwięku oraz wideo. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


AIMP


AIMP
Autor: AIMP DevTeam
Licencja: Freeware
Strona domowa: AIMP
Prawa autorskie: Copyright © 2006 - 2021 Artem Izmailow

AIMP (Artem Izmaylov Media Player) jest bezpłatnym odtwarzaczem plików multimedialnych. Umożliwia odtwarzanie większości formatów plików muzycznych oraz stacji internetowych. AIMP obsługuje skórki oraz wtyczki, które zwiększają jego funkcjonalność (pozwala również na edycję znaczników, konwertowanie dźwięku, zgrywanie płyt CD oraz nagrywanie dźwięku).

Audacity


Audacity
Autor: Audacity Team
Licencja: Open Source (GPLv2)
Strona domowa: Audacity
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2021 Audacity Team

Audacity® jest zaawansowanym oprogramowaniem przeznaczonym do edycji oraz nagrywania wielościeżkowych plików dźwiękowych. Audacity obsługuje wiele wbudowanych efektów i filtrów, a także wtyczki LADSPA, LV2, Nyquist oraz VST. Audacity jest programem bezpłatnym, otwartym (Open Source) oraz wieloplatformowym.

Captura


Captura
Autor: Mathew Sachin
Licencja: Open Source (MIT)
Strona domowa: Captura
Prawa autorskie: Copyright © 2017 - 2021 Mathew Sachin

Captura jest łatwą w użyciu aplikacją, która pozwala na rejestrację aktywności na ekranie monitora. Captura pozwala na rejestrację wideo, dźwięku oraz zdjęcia. Możesz robić zrzuty ekranu, przechwytywać screencasty, kursor myszy, kliknięcia myszką i naciśnięcia klawiszy, określone regiony, ekrany lub okna. Captura jest darmowym i otwartym oprogramowaniem.

CDBurnerXP


CDBurnerXP
Autor: Canneverbe Limited
Licencja: Freeware
Strona domowa: CDBurnerXP
Prawa autorskie: Copyright © 2002 - 2021 Canneverbe Limited

CDBurnerXP jest darmową aplikacją do nagrywania płyt CD oraz DVD, włączając w to płyty Blu-Ray oraz HD-DVD. Program potrafi rónież wypalać i tworzyć pliki ISO. Wspiera wielojęzykowy interfejs. Każdy, nawet firmy, mogą używać go za darmo.

HandBrake


HandBrake
Autor: HandBrake Team
Licencja: Open Source (GPLv2)
Strona domowa: HandBrake
Prawa autorskie: Copyright © 2003 - 2021 HandBrake Team

HandBrake jest transkoderem wideo przeznaczonym do konwersji plików wideo o niemal dowolnym formacie na pliki wideo korzystające z szerokiego wyboru nowoczesnych, powszechnie obsługiwanych kodeków. HandBrake jest programem bezpłatnym, otwartym (Open Source) oraz wieloplatformowym.

VLC


VLC
Autor: VideoLAN
Licencja: Open Source (GPL)
Strona domowa: VLC
Prawa autorskie: Copyright © 1996 - 2021 VideoLAN

VLC jest bezpłatnym i otwartym, wieloplatformowym odtwarzaczem multimedialnym i frameworkiem, który odtwarza większość plików multimedialnych oraz płyty DVD, Audio CD, VCD i różnego rodzaju strumienie. VLC jest prosty, szybki i wydajny, a przy tym całkowicie darmowy. Obsługuje skórki oraz działa na wszystkich platformach.BIURO

Biuro

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy z kategorii Biuro to programy, które mają za zadanie wsparcie dla tworzenia, przeglądania lub edycji tekstu. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


SumatraPDF


SumatraPDF
Autor: Krzysztof Kowalczyk
Licencja: Freeware (GPLv3)
Strona domowa: SumatraPDF
Prawa autorskie: Copyright © 2006 - 2021 Krzysztof Kowalczyk

Sumatra PDF jest bezpłatnym czytnikiem plików PDF, eBook (ePub, Mobi), XPS, DjVu, CHM, Comic Book (CBZ oraz CBR) na platformę Windows. Sumatra PDF jest potężnym, małym oraz przenośnym narzędziem, które uruchamia się błyskawicznie.


NARZĘDZIA

Narzędzia

Programy wchodzące w skład pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Aby ułatwić ich identyfikację zostały one podzielone na podstawowe kategorie. Programy z kategorii Narzędzia to programy, które mają za zadanie wykonywanie rozmaitych zadań wspomagających użytkownika. Do tej kategorii programów zaliczyć można następujące programy:


HWiNFO


HWiNFO
Autor: Martin Malík
Licencja: Freeware (użycie niekomercyjne)
Strona domowa: HWiNFO
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2021 Martin Malík - REALiX

HWiNFO to bezpłatne, kompleksowe narzędzie do analizy, monitorowania i raportowania sprzętu. Oferuje dogłębne informacje o sprzęcie, monitorowanie systemu w czasie rzeczywistym (stan wszystkich składników systemu oraz prognozowanie awarii) oraz szczegółowe raportowanie (wiele typów raportów, rejestrowanie stanu oraz obsługa innych narzędzi lub dodatków).

KeePass


KeePass
Autor: Dominik Reichl
Licencja: Open Source (GNU GPL 2)
Strona domowa: KeePass
Prawa autorskie: Copyright © 2003 - 2021 Dominik Reichl

KeePass jest bezpłatnym, otwartym (Open Source), lekkim i łatwym w obsłudze menedżerem haseł, który pomaga zarządzać hasłami w bezpieczny sposób. Możesz umieścić wszystkie swoje hasła w jednej bazie danych (zaszyfrowanej przy użyciu algorytmów AES i Twofish), która jest zabezpieczona jednym kluczem głównym lub plikiem klucza.

MagniFixer


MagniFixer
Autor: Blacksun Software
Licencja: Freeware
Strona domowa: MagniFixer
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2021 Blacksun Software

Magnifixer jest narzędziem, które służy do powiększania ekranu. Można umieścić go w dowolnym miejscu na ekranie, ustalić dowolny rozmiar oraz poziom powiększenia. Magnifixer zawsze pokaże obszar ekranu, nad którym znajduje się kursor myszy. Magnifixer nadaje się dla osób niedowidzących, co znacznie ułatwia pracę z komputerami.

MyPhoneExplorer


MyPhoneExplorer
Autor: F.J. Wechselberger
Licencja: Freeware
Strona domowa: MyPhoneExplorer
Prawa autorskie: Copyright © 2003 - 2021 FJ Software Development

MyPhoneExplorer jest aplikacją, która służy do zarządzania telefonem (Sony Ericsson i telefony z systemem Android 1.6+). Aplikacja łączy się z urządzeniem za pośrednictwem kabla USB, podczerwieni lub połączenia Bluetooth. MyPhoneExplorer pozwala na tworzenie kopii zapasowej, przeglądanie zasobów oraz informacji osobistych zgromadzonych na urządzeniu.

Process Hacker


Process Hacker
Autor: Wen Jia Liu (wj32)
Licencja: Open Source (GNU GPL 3)
Strona domowa: Process Hacker
Prawa autorskie: Copyright © 2008 - 2021 Wen Jia Liu (wj32)

Process Hacker jest bezpłatnym, potężnym i wielofunkcyjnym narzędziem, które pomaga monitorować zasoby systemowe, debugować oprogramowanie oraz wykrywać złośliwe oprogramowanie (podświetlanie, wykresy i statystyki, aktywne połączenia sieciowe, dostęp do dysku, śledzenie stosu w trybie jądra, wsparcie dla WOW64 i .NET i wiele innych).

SpaceSniffer


SpaceSniffer
Autor: Uderzo Software e Consulenza Informatica
Licencja: Freeware
Strona domowa: SpaceSniffer
Prawa autorskie: Copyright © 2007 - 2021 Uderzo Umberto

SpaceSniffer jest darmowym narzędziem, które pozwala na graficzne zobrazowanie struktury plików i katalogów na dysku. Użycie technologii wizualizacji Treemap pozwala na szybkie zorientowanie się gdzie znajdują się duże pliki i foldery.

Universal Extractor 2


Universal Extractor 2
Autor: Bioruebe
Licencja: Open Source (GNU GPL 2)
Strona domowa: Universal Extractor 2
Prawa autorskie: Copyright © 2021 Bioruebe

Universal Extractor 2 jest potężnym i dobrze znanym narzędziem, które służy do wyodrębniania plików z setek różnych typów archiwów, instalatorów lub innych skompresowanych plików (Universal Extractor 2 oparty jest na programie Universal Extractor stworzonym przez Jareda Breland).

VeraCrypt


VeraCrypt
Autor: IDRIX
Licencja: Open Source (Apache License 2.0)
Strona domowa: VeraCrypt
Prawa autorskie: Copyright © 2021 IDRIX

VeraCrypt to bezpłatne oprogramowanie służące do szyfrowania dysków. Program oparty jest na TrueCrypt 7.1a i rozwijany jest przez IDRIX. VeraCrypt zwiększa bezpieczeństwo algorytmów używanych do szyfrowania systemu oraz partycji czyniąc je odpornym na ataki brute-force. Rozwiązuje również wiele luk i problemów bezpieczeństwa występujących w TrueCrypt.