WTYCZKI

Ultimate File Manager (UFM) jest zaawansowanym menedżerem plików (pakietem rozszerzającym funkcjonalność menedżera plików) rozprowadzanym ze starannie dobranymi i skonfigurowanymi darmowymi aplikacjami. Celem projektu UFM jest stworzenie najlepszego środowiska do uruchamiania swoich ulubionych aplikacji z jednego miejsca. Główną aplikacją jest dobrze znany i ceniony menedżer plików Total Commander (shareware) lub jego darmowy odpowiednik Multi Commander. UFM pozwala na zarządzanie wszystkimi plikami i aplikacjami w najlepszy i najprostszy sposób. To odpowiednio skonfigurowane, łatwe w użyciu i potężne środowisko daje najlepsze wrażenia, cokolwiek chcesz zrobić!


WTYCZKI TOTAL COMMANDERA


Ultimate File Manager obsługuje odpowiednio skonfigurowane wtyczki dzięki zintegrowanemu menedżerowi plików (Total Commander). Wtyczki (ang. plug-in, add-on) to dodatkowe moduły do programu komputerowego, które rozszerzają jego możliwości. Zaletą stosowania wtyczek jest możliwość wyboru funkcjonalności, które użytkownik chce wykorzystywać w programie, a których nie potrzebuje.

Wtyczki pakietu Ultimate File Manager różnią się w zależności od przeznaczenia i sposobu działania. Można je podzielić na następujące kategorie:Wtyczki archiwów (WCX)

WTYCZKI ARCHIWÓW (WCX)


Wtyczki archiwów (WCX) przeznaczone są do otwierania plików archiwum, które nie są obsługiwane przez program Total Commander. Pozwalają one na kompresowania/dekompresowania/modyfikację określonych typów plików. Zazwyczaj pliki te są archiwami.


Total7zip

Autor: Total7zip
Licencja: Freeware
Strona domowa: Total7zip
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2023 Total7zip

Wtyczka Total7zip jest wtyczką archiwów Total Commandera (WCX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka archiwów Total7zip menedżera plików Total Commander obsługuje pakowanie i rozpakowywanie wszystkich archiwów 7zip (7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP, WIM, etc). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Total7zip.

ISO

Autor: Sergey Oblomov
Licencja: Freeware
Strona domowa: ISO
Prawa autorskie: Copyright © 2002 - 2023 Sergey Oblomov

Wtyczka ISO jest wtyczką archiwów Total Commandera (WCX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka archiwów ISO jest przeznaczona do wypakowywania plików obrazów płyt CD-ROM (ISO, BIN, IMG, NRG). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Sergey Oblomov.


Wtyczki systemu plików (WFX)

WTYCZKI SYSTEMU PLIKÓW (WFX)


Wtyczki systemu plików (WFX) umożliwiają dostęp do dysków, które nie są dostępne przez Windows, np: system plików Linuxa lub zewnętrzne urządzenia. Wtyczki systemu plików dostępne są poprzez Otoczenie Sieciowe.


AceHelper

Autor: Alexey U. Smirnov (Ace)
Licencja: Freeware
Strona domowa: AceHelper
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2023 Alexey U. Smirnov (Ace)

Wtyczka AceHelper jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera 32 bitową (x86) architekturę. Wtyczka AceHelper wyświetla prawie wszystkie informacje o uruchomionych procesach w systemie. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Alexey U. Smirnov (Ace).

Android ADB

Autor: Jakub Klos
Licencja: Freeware
Strona domowa: Android ADB
Prawa autorskie: Copyright © 2012 - 2023 Jakub Klos

Wtyczka Android ADB jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików Android ADB dla Total Commandera pozwala na komunikację z urządzeniami z systemem Android za pomocą Android Debug Bridge (ADB). Pozwala na instalowanie i debugowanie aplikacji. Zapewnia dostęp do powłoki uniksowej i umożliwia uruchamianie różnych poleceń na urządzeniu. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Jakub Klos.

Cloud

Autor: Ghisler Software GmbH
Licencja: Freeware
Strona domowa: Cloud
Prawa autorskie: Copyright © 2014 - 2023 Christian Ghisler

Wtyczka Cloud jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików Cloud dla Total Commandera pozwala na dostęp do usług w chmurze (Box, Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, Microsoft Azure Data Lake Store, Yandex Drive). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Christian Ghisler.

FsMega

Autor: Ovidiu Rădoi
Licencja: Open Source
Strona domowa: FsMega
Prawa autorskie: Copyright © 2020 - 2023 Ovidiu Rădoi

Wtyczka FsMega jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików FsMega dla Total Commandera pozwala na dostęp do plików przechowywanych na kontach w chmurze Mega. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Open Source. Jej autorem jest Ovidiu Rădoi.

Media Audio 2

Autor: Ghisler Software GmbH
Licencja: Freeware (BSD)
Strona domowa: Media Audio 2
Prawa autorskie: Copyright © 2011 - 2023 Christian Ghisler

Wtyczka Media Audio 2 jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików Media Audio 2 dla Total Commandera umożliwia dostęp do odtwarzaczy multimedialnych i niektórych innych urządzeń, takich jak tablety z systemem Android dzięki interfejsowi Windows Portable Devices. Windows Portable Devices (WPD) umożliwia komputerom komunikację z podłączonymi nośnikami i urządzeniami pamięci masowej. WPD zapewnia elastyczny i solidny sposób komunikowania się komputerów z odtwarzaczami muzycznymi, urządzeniami pamięci masowej, telefonami komórkowymi, aparatami fotograficznymi i wieloma innymi rodzajami podłączonych urządzeń (wymagany jest Windows Media Player 10 lub nowszy). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Christian Ghisler.

Secure FTP

Autor: Ghisler Software GmbH
Licencja: Freeware
Strona domowa: Secure FTP
Prawa autorskie: Copyright © 2008 - 2023 Christian Ghisler

Wtyczka Secure FTP jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików Secure FTP dla Total Commandera pozwala na dostęp do zdalnych serwerów za pośrednictwem bezpiecznego protokołu FTP (FTP via SSH). Wymaga protokołu SSH2. Obsługuje protokoły SSH+SCP bez SFTP! Wykorzystuje bezpieczną bibliotekę sChannel wbudowaną w system Windows. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Christian Ghisler.

Services2

Autor: Dalai
Licencja: Freeware
Strona domowa: Services2
Prawa autorskie: Copyright © 2014 - 2023 Dalai

Wtyczka Services2 jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików Services2 dla programu Total Commander umożliwia wyświetlanie listy usług zarejestrowanych w systemie, kontrolowanie ich stanów (edycja, usuwanie lub analiza) oraz zarządzanie nimi w systemach zdalnych. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Dalai.

Startups

Autor: Dalai
Licencja: Freeware
Strona domowa: Startups
Prawa autorskie: Copyright © 2015 - 2023 Dalai

Wtyczka Startups jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików Startups dla programu Total Commander umożliwia wyświetlanie, wyłączanie, analizowanie, edytowanie i usuwanie wpisów programów uruchamianych ze startem systemu Windows, które znajdują się w Rejestrze (w kluczach Run i RunOnce dla gałęzi HKCU, HKLM) lub folderach Menu Start (Wszyscy użytkownicy i Bieżący użytkownik). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Dalai.

SystemEventsEx

Autor: PSA
Licencja: Freeware
Strona domowa: SystemEventsEx
Prawa autorskie: Copyright © 2013 - 2023 PSA

Wtyczka SystemEventsEx jest wtyczką systemu plików Total Commandera (WFX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka systemu plików SystemEventsEx dla programu Total Commander umożliwia podgląd dziennika komunikatów aplikacji i systemu (błędów, komunikatów informacyjnych i ostrzeżeń). Jest to przydatne narzędzie do rozwiązywania różnych problemów z systemem Windows. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest PSA.


Wtyczki podglądu plików (WLX)

WTYCZKI PODGLĄDU PLIKÓW (WLX)


Wtyczki podglądu plików (WLX) umożliwiają wyświetlanie specjalnych typów plików (np. obrazków, arkuszy kalkulacyjnych, baz danych, etc) w wbudowanym Listerze (F3, Ctrl+Q).


3D File viewer

Autor: Antonio Cortes Carrillo
Licencja: Donateware
Strona domowa: 3D File viewer
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2023 Antonio Cortes Carrillo

Wtyczka 3D File viewer jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera 32 bitową (x86) architekturę. Wtyczka 3D File viewer wyświetla różne formaty plików 3D (3DS,LWO,DXF,STL,OBJ,DAT,AC,PLY,PFZ) używając technologii Progressive Fans Technology. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Donateware. Jej autorem jest Antonio Cortes Carrillo.

Audio Tag View

Autor: ProgMan13
Licencja: Freeware
Strona domowa: Audio Tag View
Prawa autorskie: Copyright © 2013 - 2023 ProgMan13

Wtyczka Audio Tag View jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka Audio Tag View pozwala na podgląd znaczników plików audio (mp3, flac, ogg, m4a, m4r, m4b, wma, ape, wav, opus, dsf, dff, wv). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest ProgMan13.

CudaLister

Autor: Alexey Torgashin
Licencja: Open-Source (MPL 2.0)
Strona domowa: CudaLister
Prawa autorskie: Copyright © 2017 - 2023 UVviewsoft.com

Wtyczka CudaLister jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka CudaLister pozwala na podgląd/edycję plików źródłowych kodu. Oparta jest na komponencie ATSynEdit oraz edytorze CudaText. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Open-Source (MPL 2.0). Jej autorem jest Alexey Torgashin.

ICLView

Autor: Progman13
Licencja: Donationware
Strona domowa: ICLView
Prawa autorskie: Copyright © 2003 - 2023 Progman13

Wtyczka ICLView jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka ICLView pozwala na podgląd (wyodrębnianie, zmianę nazwy, dodawanie i zmianę pozycji) ikon w plikach (ico, icl, exe, dll, scr, ocx, bpl, wlx, wfx, wcx, wdx, cpl, acm). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Donationware. Jej autorem jest Progman13.

Autodesk Inventor

Autor: Thomas Beutlich
Licencja: Open-Source
Strona domowa: Inventor
Prawa autorskie: Copyright © 2019 - 2023 Thomas Beutlich

Wtyczka Autodesk® Inventor® jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka Autodesk® Inventor® pozwala na podgląd osadzonej miniatury plików CAD Inventor (dwg, ipt, iam). Można jej również używać w widoku miniatur. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Open-Source. Jej autorem jest Thomas Beutlich.

Solid Edge

Autor: Thomas Beutlich
Licencja: Open-Source
Strona domowa: SolidEdge
Prawa autorskie: Copyright © 2019 - 2023 Thomas Beutlich

Wtyczka Solid Edge® jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka Solid Edge® pozwala na podgląd osadzonej miniatury plików CAD Solid Edge (asm, par, psm). Można jej również używać w widoku miniatur. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Open-Source. Jej autorem jest Thomas Beutlich.

SolidWorks

Autor: Thomas Beutlich
Licencja: Open-Source
Strona domowa: SolidWorks
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2023 Thomas Beutlich

Wtyczka SolidWorks jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka SolidWorks pozwala na podgląd osadzonej miniatury plików CAD SolidWorks (sldasm, slddrw, sldprt). Można jej również używać w widoku miniatur. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Open-Source. Jej autorem jest Thomas Beutlich.

TCSumatraPDF

Autor: Valery Kurenkov
Licencja: Freeware
Strona domowa: TCSumatraPDF
Prawa autorskie: Copyright © 2023 Valery Kurenkov

Wtyczka TCSumatraPDF jest wtyczką podglądu plików Total Commandera (WLX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka TCSumatraPDF pozwala na podgląd wielu różnych formatów plików (ai, azw, azw3, cb7, cbt, cbr, cbz, chm, djv, djvu, epub, fb2, fb2z, fbz, kf8, mobi, pdb, pdf, prc, tcr, xps, zfb2) przy użyciu programu SumatraPDF. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Valery Kurenkov.


Wtyczki zawartości (WDX)

WTYCZKI ZAWARTOŚCI (WDX)


Wtyczki zawartości (WDX) pozwalają na wyświetlenie szczegółowych informacji z pliku (np. odczyt znaczników pliku dźwiękowego MP3 lub odczyt atrybutów plików graficznych), użycie ich w narzędziu wyszukiwania (wyszukiwanie określonych właściwości pliku) oraz narzędziu wielokrotnej zamiany (dodanie określonych właściwości pliku do nazwy pliku).


Age

Autor: Lefteous
Licencja: Freeware
Strona domowa: Age
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2023 Lefteous

Wtyczka Age jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka Age może być użyta do wyszukiwania plików, dla których wiek plików jest mniej więcej znany. Normalne wyszukiwanie (zakładka zaawansowane) może być użyte do wyszukania plików nie starszych niż określony przedział czasu, co bywa czasem niewystarczające (nie można znaleźć plików starszych niż określony przedział czasowy). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Lefteous.

AnyTag

Autor: Florian Heidenreich
Licencja: Freeware
Strona domowa: AnyTag
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2023 Florian Heidenreich

Wtyczka AnyTag jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka zawartości AnyTag wyświetla metadane (takie jak: Wykonawca, Album, etc) oraz informacje techniczne prawie wszystkich plików audio. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Florian Heidenreich.

DirSizeCalc

Autor: Lefteous
Licencja: Freeware
Strona domowa: DirSizeCalc
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2023 Lefteous

Wtyczka DirSizeCalc jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka DirSizeCalc pozwala na przeprowadzenie kilku obliczeń numerycznych dla zawartości znajdującej się w katalogu. Obliczenia te mogą być uruchomione automatycznie (podczas wchodzenia do katalogu) lub na żądanie użytkownika. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Lefteous.

Exif

Autor: Ghisler Software GmbH
Licencja: Open-Source (MIT)
Strona domowa: Exif
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2023 Christian Ghisler

Wtyczka Exif jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka Exif pozwala na odczyt informacji z aparatów cyfrowych z plików JPG, jak na przykład czas ekspozycji. Wtyczka może być użyta w widoku miniatur oraz w widoku niestandardowych kolumn, jak również w funkcjach wyszukiwania oraz w narzędziu wielokrotnej zamiany. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Christian Ghisler.

FileX

Autor: MGP Software Ltd.
Licencja: Freeware
Strona domowa: FileX
Prawa autorskie: Copyright © 2006 - 2023 MGP Software Ltd.

Wtyczka FileX jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka FileX wyświetla różne informacje o pliku. Wtyczka udostępnia również kilka przydatnych pól, które można wykorzystać w wyszukiwaniu oraz filtrowaniu danych. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest MGP Software Ltd.

LotsOfHashes

Autor: arielg
Licencja: Freeware
Strona domowa: LotsOfHashes
Prawa autorskie: Copyright © 2012 - 2023 arielg

Wtyczka LotsOfHashes jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka LotsOfHashes pozwala na obliczenie wartości funkcji skrótu (hash) dla dowolnego pliku. Wtyczka obsługuje 47 algorytmów haszujących (na przykład: CRC32, MD4, MD5, SHA1, SHA2, SHA3, i wiele więcej). Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest arielg.

MediaInfoWDX

Autor: Chao Liu
Licencja: Freeware
Strona domowa: MediaInfoWDX
Prawa autorskie: Copyright © 2013 - 2023 Chao Liu

Wtyczka Media jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka MediaInfoWDX umożliwia wyświetlanie różnych właściwości (takich jak czas trwania, szybkość transmisji bitów, liczba klatek na sekundę czy informacje o formacie) plików audio i wideo w programie Total Commander. Wykorzystuje ona bibliotekę MediaInfoWDX.dll. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Freeware. Jej autorem jest Chao Liu.

ShellDetails

Autor: Lefteous
Licencja: Open-Source (GPL 3.0)
Strona domowa: ShellDetails
Prawa autorskie: Copyright © 2005 - 2023 Lefteous

Wtyczka ShellDetails jest wtyczką zawartości Total Commandera (WDX). Wspiera zarówno 32 bitową (x86) jak i 64 bitową (x64) architekturę. Wtyczka ShellDetails pozwala na wyświetlenie wszystkich pól Eksploratora plików (oraz dodatkowych pól, udostępnianych przez rozszerzenia powłoki Windows) w Total Commanderze. Wtyczka rozprowadzana jest na licencji Open-Source (GPL 3.0). Jej autorem jest Lefteous.