×
PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE
JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS TEJ STRONY I JEJ AUTORA PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE! DALSZE FUNKCJONOWANIE TEJ STRONY ZALEŻY TYLKO OD CIEBIE I TWOJEGO WSPARCIA FINANSOWEGO!
DROGI UŻYTKOWNIKU! PRAGNĘ CIĘ PROSIĆ O WSPARCIE FINANSOWE. JEŚLI UŻYWASZ PAKIETU ULTIMATE FILE MANAGER, POLSKIEGO TŁUMACZENIA WINAMPA (PAKIETÓW IKON, SCHEMATÓW KOLORÓW, PAKIETU WINAMP TOOLS), DOKUMENTACJI NSIS I INNYCH PROJEKTÓW (HXD PL, INSTALL CREATOR PL, PATH MAKER PL, ICOFX PL) DOSTĘPNYCH NA TEJ STRONIE NIE WAHAJ SIĘ I WSPOMÓŻ FINANSOWO AUTORA!
Wszystkie materiały i projekty, które udostępnione są na mojej stronie internetowej udostępniane są bezpłatnie, bez natrętnych reklam i wyskakujących okienek. Utrzymanie serwera i opłaty licencyjne generują jednak pewne koszty. Jeśli chciałbyś wesprzeć moją pracę rozważ proszę wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma sens! Możesz skorzystać z systemu płatności PayPal, w którym można szybko i bezpiecznie dokonać darowizny w dowolnej kwocie lub dokonać bezpośredniej wpłaty na podane poniżej konto bankowe w mBanku.
System PayPal

Bank (mBank SA)
NUMER KONTA: 72 1140 2004 0000 3502 4316 0362
ODBIORCA: Paweł Porwisz (Katowice, Polska)
DOPISEK: WSPARCIE FINANSOWE

PATCH MAKER

Program Patch Maker jest narzędziem pozwalającym na tworzenie profesjonalnych programów aktualizujących dla systemu Windows. Największą zaletą opisywanego oprogramowania jest jego wyjątkowa wygoda i prostota w użytkowaniu połączona z dużą funkcjonalnością.

W przeciwieństwie do innych tego typu programów, tworzenie programu aktualizującego wykonywane jest w pełni automatycznie, poprzez wbudowany kreator. Istnieje także możliwość ręcznej edycji każdej z właściwości. Co istotne, program Patch Maker rozprowadzany jest oprócz wersji płatnej (Registered), także w formie darmowej (Free), której jedynym mankamentem jest wbudowana strona, w formie nieagresywnej reklamy, która ma na celu zachęcenie do kupna licencji na użytkowanie programu. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu (po angielsku).

Życie programów komputerowych określane jest przez oznaczenie wydań różnych wersji. Jedna od drugiej różni się od drugiej nierzadko niewieloma zmianami - zmieniają się niektóre sekcje kodu plików wykonywalnych, dodawane są nowe pliki, niektóre usuwane. To co zazwyczaj robi autor produktu to dostarczenie nowej wersji plików jako nowy ponownie instalowany produkt lub po prostu nowe zmodyfikowane pliki, kompresowane. Takie działania są jednak marnotrawstwem. Dla przykładu, jeśli w pliku ważącym 1Mb zmieniono powiedzmy tylko 10Kb danych, to dlaczego mielibyśmy tworzyć uaktualnienie, które ważyłoby ten 1Mb? Znacznie efektywniej jest tylko zamienić dane, które uległy zmianie. I to jest właśnie główna zaleta Patch Makera. Narzędzie to pozwala na ograniczenie rozmiaru łatki poprzez przechowywanie danych wynikających z różnicy pomiędzy plikami - na dodatek dane te są wydajnie kompresowane.

Działanie takie ma dwie wyraźne zalety:

  • Bardzo mały rozmiar łatek - Jest to niezależne od rozmiaru i liczby plików oryginalnej instalacji.
  • Maksymalna ochrona aktualizacji - Ponieważ, większość danych przechowywanych jest w łatce aktualizujacej, niemożliwym jest przejęcie oprogramowania, jeśli nie posiada się poprzedniej wersji tego oprogramowania.

Program Patch Maker rozprowadzany jest w dwu wersjach (darmowej i płatnej):

Patch Maker (wersja niezarejestrowana)

Wersja niezarejestrowana (darmowa) to pełna wersja programu Patch Maker, dzięki której bez ograniczeń można tworzyć aktualizatory (łatki) zarówno dla produktów komercyjnych jak i niekomercyjnych. Jedyną niedogodnością jest to, że na ostatniej stronie pojawi się informacja o producencie oraz przycisk z odnośnikiem do strony, na której można zarejestrować program Patch Maker.


Patch Maker (wersja zarejestrowana)

Wersja zarejestrowana (płatna) to funkcjonalnie ta sama wersja co powyższa, ale bez żadnych informacji, które kierowałyby na stronę producenta i zachęcały do kupna wersji płatnej. Także tutaj, mamy możliwość tworzenia łatek, zarówno dla komercyjnych jak i niekomercyjnych produktów. Wersję zarejestrowaną programu można pobrać i zakupić w sklepie online.

Patch Maker - POLSKA WERSJA

Poniżej znajdziesz nieoficjalną polską wersję programu Patch Maker. Aby móc używać mojego pakietu lokalizacyjnego, musisz najpierw pobrać odpowiednią wersję programu i ewentualnie wykupić licencję (dla wersji zarejestrowanej). Polskie pakiety lokalizacyjne Patch Maker zostały wydane w dniu 29 września 2017.

Dopiero po prawidłowym zainstalowaniu oprogramowania i ewentualnym wykupieniu licencji na jego użytkowanie, możesz zainstalować mój pakiet spolszczający. Polski interfejs znacznie ułatwia pracę oraz czyni ją jeszcze bardziej wydajną i intuicyjną.


Należy mieć świadomość, że jest to nieoficjalny pakiet lokalizacyjny. W związku z tym, twórcy programu Patch Maker, firma ClickTeam, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne problemy z działaniem programu zmodyfikowanego polskim pakietem lokalizacyjnym. Instalując polski pakiet lokalizacyjny zgadzasz się na to i robisz to na własną odpowiedzialność.


Patch Maker

Wersja: 1.3b (Pobrano: 2327 razy)
Rozmiar pliku: 254 KiB (260786 bajtów)
SHA256: 6614044fa9d6a3cd3fc8ff2f0b448eb4b9540fafec32bbe931fad52e514be2e8

Wersja: 1.3b (Pobrano: 2081 razy)
Rozmiar pliku: 254 KiB (260643 bajtów)
SHA256: 1a9d5e6f85be3d03a54b7dbe2eee4b75d69876163608a63638b4c1d0bf85a049

Jeśli nie wiesz jak zainstalować polski pakiet lokalizacyjny programu Patch Maker odwiedź stronę, która krok po kroku wyjaśnia proces instalacji.