Patch Maker

Program Patch Maker jest narzędziem pozwalającym na tworzenie profesjonalnych programów aktualizujących dla systemu Windows. Największą zaletą opisywanego oprogramowania jest jego wyjątkowa wygoda i prostota w użytkowaniu połączona z dużą funkcjonalnością.

W przeciwieństwie do innych tego typu programów, tworzenie programu aktualizującego wykonywane jest w pełni automatycznie, poprzez wbudowany kreator. Istnieje także możliwość ręcznej edycji każdej z właściwości. Co istotne, program Patch Maker rozprowadzany jest oprócz wersji płatnej (Registered), także w formie darmowej (Free), której jedynym mankamentem jest wbudowana strona, w formie nieagresywnej reklamy, która ma na celu zachęcenie do kupna licencji na użytkowanie programu. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu (po angielsku).

Patch Maker

 • Wersja niezarejestrowana
  Wersja niezarejestrowana (darmowa) to pełna wersja programu Patch Maker, dzięki której bez ograniczeń można tworzyć aktualizatory (łatki) zarówno dla produktów komercyjnych jak i niekomercyjnych. Jedyną niedogodnością jest to, że na ostatniej stronie pojawi się informacja o producencie oraz przycisk z odnośnikiem do strony, na której można zarejestrować program Patch Maker.

 • Wersja zarejestrowana
  Wersja zarejestrowana (płatna) to funkcjonalnie ta sama wersja co powyższa, ale bez żadnych informacji, które kierowałyby na stronę producenta i zachęcały do kupna wersji płatnej. Także tutaj, mamy możliwość tworzenia łatek, zarówno dla komercyjnych jak i niekomercyjnych produktów. Wersję zarejestrowaną programu można zakupić w sklepie online (patrz niżej).

Właściwości

Życie programów komputerowych określane jest przez oznaczenie wydań różnych wersji. Jedna od drugiej różni się od drugiej nierzadko niewieloma zmianami - zmieniają się niektóre sekcje kodu plików wykonywalnych, dodawane są nowe pliki, niektóre usuwane. To co zazwyczaj robi autor produktu to dostarczenie nowej wersji plików jako nowy ponownie instalowany produkt lub po prostu nowe zmodyfikowane pliki, kompresowane. Takie działania są jednak marnotrawstwem. Dla przykładu, jeśli w pliku ważącym 1Mb zmieniono powiedzmy tylko 10Kb danych, to dlaczego mielibyśmy tworzyć uaktualnienie, które ważyłoby ten 1Mb?. Znacznie efektywniej jest tylko zamienić dane, które uległy zmianie. I to jest właśnie główna zaleta Patch Makera. Narzędzie to pozwala na ograniczenie rozmiaru łatki poprzez przechowywanie danych wynikających z różnicy pomiędzy plikami - na dodatek dane te są wydajnie kompresowane.

Działanie takie ma dwie wyraźne zalety:

 • Bardzo mały rozmiar łatek
  Jest to niezależne od rozmiaru i liczby plików oryginalnej instalacji.

 • Maksymalna ochrona aktualizacji
  Ponieważ, większość danych przechowywanych jest w łatce aktualizujacej, niemożliwym jest przejęcie oprogramowania, jeśli nie posiada się poprzedniej wersji tego oprogramowania.

Patch Maker - Polska wersja

Poniżej znajdziesz nieoficjalną polską wersję programu Patch Maker. Aby móc używać mojego pakietu lokalizacyjnego, musisz najpierw pobrać odpowiednią wersję programu i ewentualnie wykupić licencję (dla wersji zarejestrowanej).

Dopiero po prawidłowym zainstalowaniu oprogramowania i ewentualnym wykupieniu licencji na jego użytkowanie, możesz zainstalować mój pakiet spolszczający. Polski interfejs znacznie ułatwia pracę oraz czyni ją jeszcze bardziej wydajną i intuicyjną.


Należy mieć świadomość, że jest to nieoficjalny pakiet lokalizacyjny. W związku z tym, twórcy programu Patch Maker, firma ClickTeam, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne problemy z działaniem programu zmodyfikowanego polskim pakietem lokalizacyjnym. Instalując polski pakiet lokalizacyjny zgadzasz się na to i robisz to na własną odpowiedzialność.Patch Maker v1.3b PL

Dodano: 29 wrzesień 2017

Patch Maker


Niezarejestrowana wersja Patch Maker
Pobierz pakiet lokalizacyjny Patch Maker (165 Kb)
Plik pobrano: 2271 razy

Zarejestrowana wersja Patch Maker
Pobierz pakiet lokalizacyjny Patch Maker (165 Kb)
Plik pobrano: 2038 razy


Starsze wydania pakietu spolszczającego znajdziesz na specjalnej stronie. Jeśli natomiast nie wiesz jak zainstalować polski pakiet lokalizacyjny programu Patch Maker odwiedź stronę, która krok po kroku wyjaśnia proces instalacji.