Pobieranie
DROGI UŻYTKOWNIKU! JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS TEJ STRONY I JEJ AUTORA PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE!
DALSZE FUNKCJONOWANIE TEJ STRONY ZALEŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE OD CIEBIE I TWOJEGO WSPARCIA FINANSOWEGO! KAŻDA, NAWET NAJMNIEJSZA WPŁATA MA SENS!

WSZYSTKIE MATERIAŁY I PROJEKTY, KTÓRE UDOSTĘPNIONE SĄ NA MOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ SĄ WCIĄŻ DOSTĘPNE BEZPŁATNIE (BEZ NATRĘTNYCH REKLAM I WYSKAKUJĄCYCH OKIENEK).

DOWNLOAD

Stworzenie Polskiego Pakietu Językowego Winampa czy różnych dodatków lub narzędzi dla Winampa nie byłoby możliwe bez pomocy i wsparcia wielu osób. Chciałbym im serdecznie podziękować za ich pomoc, współpracę oraz czas spędzony wspólnie nad ich rozwojem. Mam nadzieję, że nasza praca dała wymierne korzyści dla całej społeczności użytkowników Winampa.

Moje podziękowania kieruję do Darren Owen aka DrO, Eddy Richman aka DJ Egg, Ben Allison aka Benski, Christoph Grether aka Koopa, ekipy Winamp Beta Team, ekipy Winamp Translation Team oraz ekipy Skin Consortium (Victor Brocaz aka Victhor, Martin Pöhlmann aka mpdeimos, Pieter Nieuwoudt aka pjn123).

Dziękuję również wszystkim innym, których nie sposób było wymienić... Dziękuję Wam za tę piękną wspólną podróż...

WINAMP DLA WINDOWS

Winamp jest odtwarzaczem multimedialnym, który pozwala na odtwarzanie większości formatów plików audio (w tym internetowych stacji radiowych) oraz wideo. Winamp współpracuje z przenośnymi odtwarzaczami multimedialnymi, pozwala na nagrywanie i zgrywanie płyt CD, posiada wbudowaną bibliotekę multimediów, korektor graficzny oraz wizualizacje. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi wtyczek ma możliwość praktycznie nieograniczonego rozszerzenia możliwości, zaś dzięki mechanizmowi skórek, może wyglądać jak tylko chcesz...

Winamp nie jest już aktywnie rozwijany. Ostatnie wydanie Winampa ma zapewnić kompatybilność z zaprezentowaną nieco wcześniej nową platformą do odsłuchiwania multimediów łączącej słuchaczy, twórców oraz fanów (internetowy odtwarzacz mediów). Według twórców, nowa platforma muzyczna (Winamp Player) oferuje wszystko, co najlepsze, łącząc usługi przesyłania strumieniowego, podcasty, stacje radiowe, książki audio i pliki do pobrania. Możesz cieszyć się całą swoją muzyką w jednym miejscu i dostosowywać swoje wrażenia słuchowe za pomocą legendarnego odtwarzacza Winamp.


WINAMP 5.9.2.10042
Instalator najnowszego wydania Winampa 5.9.2.10042 (32-Bit)

Winamp 5.9.2.10042 został wydany 26 kwietnia 2023 roku przez Winamp SA. Winamp 5.92 dla Windows to stosunkowo niewielka aktualizacja, która skupia się na zapewnieniu kompatybilności z nową platformą muzyczną (Winamp Player).

Dodano wsparcie dla nowych wtyczek biblioteki multimediów (ml_fanzone, ml_hotmix), które dają dostęp do ich internetowej zawartości (trwają prace nad zintegrowaniem tych funkcjonlaności bezpośrednio w programie, dzięki wykorzystaniu silnika Qt). Wprowadzono również szereg poprawek, w tym te z pakietu aktualizującego poprzednią wersję.

Do prawidłowego działania Pakietów Ikon Winampa 5.92 wymagana jest zewnętrzna wtyczka Jump to File Extra, która nie jest rozprowadzana z oficjalnym instalatorem Winampa (ustaw też Winampa domyślnym odtwarzaczem systemu). Autorem wtyczki jest DrO (twórca niezależnego odtwarzacza multimediów WACUP).Winamp 5.9.2.10042 (32-Bit)

Wraz z wydaniem najnowszej wersji Winampa udostępniono również kilka zgodnych komponentów, które można pobrać dzięki poniższym łączom. Są to: Winamp Skin Development Pack (pakiet do tworzenia skórek Winampa) oraz wtyczka Shoutcast Source DSP (pozwala na uruchamianie własnej stacji radiowej SHOUTcast).

POLSKI PAKIET JĘZYKOWY
Polski Pakiet Językowy Winampa 5.9.2.10042 (32-Bit)

Polski pakiet językowy jest polskim tłumaczeniem programu Winamp, które przygotowałem w porozumieniu z wydawcą Winampa. Pakiet językowy stanowi tłumaczenie całego interfejsu Winampa, na które składa się tłumaczenie wszystkich wtyczek oraz skórek rozprowadzanych z Winampem. Ten pakiet językowy jest rozszerzoną wersją oficjalnego polskiego pakietu językowego, która zawiera dodatkowo skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz specjalną wtyczkę, która zapewnia dostęp do nieoficjalnej pomocy Winampa w polskiej wersji językowej.

Sposób instalacji rozszerzonej wersji polskiego pakietu językowego opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji Winampa PL. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.


Polski Pakiet Językowy Winampa 5.9.2.10042 (32-Bit)


Odtwarzacz mediów: Winamp 5.9.2.10042
Data wydania: 27 kwietnia 2023 (Pobrano 8225 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 5,07 MiB (5321021 bajtów)
SHA256: 5e938b14213280d1ba3f6983f215ffeda239afcfc22f98c5bbc7f187995ee31b
WINAMP 5.6.6.3516
Instalatory Winampa 5.6.6.3516 (32-Bit)

Winamp 5.6.6.3516 został wydany 12 grudnia 2013 roku przez Nullsoft/AOL. Oficjalna dystrybucja Winampa zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego.

Należy zaznaczyć, że w wyniku zmiany właściciela niektóre komponenty Winampa przestały działać, niektóre zaś działały nieprawidłowo. Problemy te zostały rozwiązane poprzez wydanie załatanych instalatorów, które możesz pobrać poniżej. Możesz zatem pobrać oficjalne (załatane) wydania Winampa Full oraz Lite (lekki odtwarzacz mp3/CD) w wersji angielskiej (en-US) oraz wielojęzykowe wydanie Winampa Full (wraz z wbudowanym polskim pakietem językowym). Możesz również pobrać oficjalne instalatory (niezałatane) Winampa Full oraz Lite w wersji polskiej (pl-PL). Instalatory te nie są niestety załatane i dlatego zaleca się również pobrać i zainstalować poprawki bezpieczeństwa wtyczek gen_jumpex oraz in_mp3.
POLSKI PAKIET JĘZYKOWY
Oficjalny Polski Pakiet Językowy Winampa 5.6.6.3516 (32-Bit)

Polski pakiet językowy jest oficjalnym polskim tłumaczeniem programu Winamp, które przygotowałem w porozumieniu z Nullsoft, Inc (AOL). Pakiet językowy stanowi tłumaczenie całego interfejsu Winampa, na które składa się tłumaczenie wszystkich wtyczek oraz skórek rozprowadzanych z Winampem. Ten pakiet językowy jest rozszerzoną wersją oficjalnego polskiego pakietu językowego, która zawiera dodatkowo tłumaczenie innych wtyczek rozszerzających funkcjonalność Winampa, które uznałem za godne uwagi. Zawiera również skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz specjalną wtyczkę, która zapewnia dostęp do nieoficjalnej pomocy Winampa w polskiej wersji językowej.

Sposób instalacji rozszerzonej wersji polskiego pakietu językowego opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji Winampa PL. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.


Polski Pakiet Językowy Winampa 5.6.6.3516 (32-Bit)


Odtwarzacz mediów: Winamp 5.6.6.3516
Data wydania: 18 kwietnia 2023 (Pobrano 12826 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 5,35 MiB (5608257 bajtów)
SHA256: 4a5fbc8db4f8fe0cb86a03ad268cf560ab25b65c5b6fc4d33ad69be0fef1f406
WINAMP DLA ANDROIDA

Winamp for Android™ to najlepszy odtwarzacz multimediów dla systemu Android. Aplikacja pozwala na odtwarzanie, zarządzanie i synchronizację muzyki ze swojego komputera Mac lub PC ze swoim urządzeniem Android. Winamp jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania muzyką, włączając w to bezprzewodową synchronizację z komputerem, import biblioteki iTunes oraz dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych dzięki SHOUTcast. Oficjalna dystrybucja Winampa na platformie Android zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego. Aplikacja Winamp for Android™ nie jest już rozwijana i nie jest oficjalnie dostępna (została usunięta ze sklepu Google Play).
Trwają prace nad stworzeniem zupełnie nowej aplikacji mobilnej dla systemu Android. Aplikacja ta obecnie jest w fazie zamkniętych testów Beta. Aplikacja oferować ma dostęp do nowej platformy Winamp Player łączącej słuchaczy, twórców oraz fanów (dostępnej online). Nowy odtwarzacz Winamp Player oferuje wszystko, co najlepsze, łącząc usługi przesyłania strumieniowego, podcasty, stacje radiowe, książki audio i pliki do pobrania.


WINAMP FOR ANDORID
Winamp For Android 1.4.15 | Winamp for Android™ PRO 1.4.15


Winamp for Android™ 1.4.15


Aplikacje dla Androida rozprowadzane są w formacie APK (Android Package Kit). Format ten jest odmianą formatu JAR. Pliki z rozszerzeniem .apk są używane do dystrybucji oraz instalacji oprogramowania na system Android. System Android jest systemem otwartym - możemy pobrać na niego pliki APK, uruchomić je i rozpocząć instalację programu. Wcześniej należy jednak w ustawieniach smartfona zezwolić na instalację oprogramowania z nieznanych źródeł.

WINAMP DLA MACOS

Aplikacja Winamp for Mac nie jest już rozwijana. Program był bardzo prosty - może synchronizować bibliotekę z iTunes, skanować foldery z muzyką oraz tworzyć i zarządzać listami odtwarzania. Aplikacja Winamp for Mac Sync nie jest już rozwijana.
Trwają prace nad stworzeniem zupełnie nowej aplikacji mobilnej dla mobilnego systemu iOS. Aplikacja ta obecnie jest w fazie zamkniętych testów Beta. Aplikacja oferować ma dostęp do nowej platformy Winamp Player łączącej słuchaczy, twórców oraz fanów (dostępnej online). Nowy odtwarzacz Winamp Player oferuje wszystko, co najlepsze, łącząc usługi przesyłania strumieniowego, podcasty, stacje radiowe, książki audio i pliki do pobrania.


WINAMP FOR MAC
Winamp For Mac 0.8.1.13 (Beta)

Winamp For Mac 0.8.1.13
Winamp for Mac rozprowadzany jest w formacie DMG. Plik DMG jest montowalnym obrazem dysku utworzonym w systemie macOS. Zawiera dane bloku pierwotnego zazwyczaj skompresowane i czasami zaszyfrowane. Pliki DMG są powszechnie używane w instalatorach oprogramowania OS X pobieranych z Internetu i podłączanych do wirtualnego dysku na pulpicie po otwarciu.

PAKIETY IKON WINAMPA

Pakiety ikon Winampa to kolekcja bibliotek ikon, które zawierają zbiór predefiniowanych ikonek, które wyświetlane są dla plików o rozszerzeniu określającym typy plików powiązanych z Winampem. Biblioteki ikon Winampa szczególnie dobrze wyglądają w nowoczesnych systemach Windows, gdzie możliwe jest ich wyświetlenie w dużym rozmiarze (256x256 pikseli, w zależności od ustawień Eksploratora plików).

Dotychczas przygotowałem kilka pakietów ikon. Każdy z nich zawiera wiele różnych bibliotek ikon, które różnią się od siebie wzorem, kolorem lub motywem. Wszystkie informacje o pakietach ikon dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej pakietom ikon.

Sposób instalacji pakietów ikon Winampa opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji pakietów ikon. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.WINAMP ICON PACK
Pakiet ikon dla Winampa - Winamp Icon Pack 4.1

Instalator pakietu ikon zawiera 13 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest kwiat (i maskotka Winampa). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Winamp Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 2739 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 27,36 MiB (28692342 bajtów)
SHA256: 29b03c4ee5c33a24ff5b023a60181d621beb76c4f6f7ce6201b1e941885b730f


WACUP ICON PACK
Pakiet ikon dla Winampa - WACUP Icon Pack 4.1

Instalator pakietu ikon zawiera 14 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z astronomią. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie WACUP jak i Winamp. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon WACUP Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa - WACUP Icon Pack


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 1389 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 30,49 MiB (31976165 bajtów)
SHA256: 7dd8e777ac30feb6ffeb11a8fb31e8fc51ae75d07dc1b070442b2d339c5edf27


THE FIRST ICON PACK
Pakiet ikon dla Winampa - The First Icon Pack 4.1

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest odtwarzacz plików multimedialnych Winamp. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon The First Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa - The First Icon Pack


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 6846 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 20,30 MiB (21287184 bajtów)
SHA256: 82305d4439f3382d1d2fd8e2424b72cf1ad3676e2dbfef31f5041208d18e18fe


LLAMA ICON PACK
Pakiet ikon dla Winampa - Llama Icon Pack 4.1

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest maskotka Winampa - Mike The Llama (znany również jako DJ Mike Llama). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Llama Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa - Llama Icon Pack


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 3732 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 21,43 MiB (22471954 bajtów)
SHA256: 314badeca0dfad6c5d7d6dabbf938242836154e72baac12f2d8221fb9f6d04b6


COSMIC RHAPSODY ICON PACK
Pakiet ikon dla Winampa - Cosmic Rhapsody Icon Pack 4.1

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z kosmosem. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Cosmic Rhapsody Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa - Cosmic Rhapsody Icon Pack


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 4287 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 15,95 MiB (16727491 bajtów)
SHA256: 450f1d91c98677cce81f8d96f5f3d8a7909d60cb19e17a69f5d3d32955d6ac02


MAGIC COLOURS ICON PACK
Pakiet ikon dla Winampa - Magic Colours Icon Pack 4.1

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są kolory. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Magic Colours Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa - Magic Colours Icon Pack


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 2383 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 16,15 MiB (16937106 bajtów)
SHA256: 13d55db565e390adfd086dae19f5f69a81be7d00672a718665a2b8dd040d262c
SCHEMATY KOLORÓW WINAMPA

Pakiety schematów kolorów Winampa to zbiór specjalnych plików tekstowych, które definiują wygląd skórek Winampa. Pliki tekstowe zapisywane są w formacie XML. Każdy z elementów skórki wyświetlany jest w określonym kolorze. Dzięki schematom kolorów Winamp może przybierać kolory jakie tylko chcesz. Wszystkie informacje o pakietach schematów kolorów dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej schematom kolorów.WINAMP COLOR THEMES
Pakiet schematów kolorów dla Winampa

Ten instalator pozwala na zainstalowanie mnóstwa różnych schematów kolorów, które utworzone zostały przez użytkowników forum Winampa. Umożliwia on również instalację edytora kolorów v2.3.0 (narzędzie, które umożliwia użytkownikowi stworzenie własnych schematów kolorów). Pakiet zawiera 170 schematów kolorów przeznaczonych dla skórki Winamp Modern oraz 117 schematów kolorów dla skórek Bento / Big Bento.

Sposób instalacji pakietów schematów kolorów dla Winampa opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji schematów kolorów. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.


Pakiety schematów kolorów


Odtwarzacz mediów: Winamp | WACUP
Data wydania: 19 września 2022 (Pobrano 18475 razy)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2024 Paweł Porwisz
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
Rozmiar pliku: 5,21 MiB (5467555 bajtów)
SHA256: 08bf954ab7cfc3cfe4b0181d1071a3428cecff8b06d0c5f7284febcb5dd62766