DOKUMENTACJA

Winamp dostępny jest na platformę Windows, Android oraz macOS. System pomocy w polskiej wersji językowej opisuje wszystko to, co powinieneś wiedzieć o sposobie działania Winampa. Opisywany przewodnik ma status nieoficjalnego. Przewodnik powstał po to, aby uczynić korzystanie z Winampa prostszym i bardziej zrozumiałym. Opisuje podstawowe czynności i możliwości naszego ulubionego programu, dla każdej z platform. Jest także uzupełnieniem oficjalnego pakietu spolszczającego Winamp na platformę Windows oraz tłumaczenia interfejsu programu na platformie Android (tłumaczenia mojego autorstwa).Winamp dla WindowsDokumentacja Winampa dla Windows

Winamp to jeden z najpopularniejszych i najlepszych odtwarzaczy multimediów stworzonych na platformę Windows. Polska wersja pomocy Winampa dostępna jest również z poziomu Winampa. Użyj menu kontekstowego i wybierz opcję "Winamp - Pomoc (PL)" lub wciśnij klawisz F10, aby je wywołać (warunkiem jest zainstalowanie specjalnej wtyczki, dostępnej w rozszerzonej wersji Polskiego Pakietu językowego Winampa). Aby ułatwić przeglądanie pomocy Winampa dokumentacja została podzielona na kilka dokumentów, w zależności od opisywanych treści. Zapraszam do zapoznania się z polskojęzyczną pomocą dla Winampa!

Przejdź do systemu pomocy dla Winampa na platformę Windows

Winamp dla Androida


Dokumentacja Winampa dla Androida

Dzięki aplikacji Winamp for Android, możesz łatwo odtwarzać, zarządzać i synchronizować muzykę ze swojego komputera Mac lub PC ze swoim urządzeniem Android. Aplikacja Winamp for Android jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania muzyką. Możesz również bezprzewodowo synchronizować muzykę, importować bibliotekę iTunes, mieć dostęp do darmowej muzyki, specjalnych funkcji, dostęp do ponad 50 000 internetowych stacji radiowych dzięki SHOUTcast.

Przejdź do systemu pomocy dla Winampa na platformę Android

Winamp dla macOS


Dokumentacja Winampa dla macOS

Aplikacja Winamp for Mac Sync (Beta) jest wciąż w fazie rozwoju. Celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnego odtwarzacza multimediów, który będzie najlepszym odtwarzaczem na platformie Apple. Aplikacja Winamp for Mac Sync jest bardzo prosta-może synchronizować bibliotekę z iTunes, skanować foldery z muzyką oraz tworzyć i zarządzać listami odtwarzania.

Przejdź do systemu pomocy dla Winampa na platformę macOS


DODATKI WINAMPA

Oprócz tworzenia samego pakietu językowego stworzyłem również kilka dokumentów, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o programie Winamp. Myślę, że informacje te będą przydatne tym użytkownikom, którzy wymagają więcej (ale nie tylko).

Używając Winampa często spotykamy się z niezrozumiałą terminologią. Czasem są to techniczne wyrażenia, czasem zaś angielskie nazwy, które nie mają swojego polskiego odpowiednika. Aby pomóc je zrozumieć zapraszam do przeglądnięcia słowniczka Winampa.

Wielu użytkowników, zwłaszcza tych, którzy posiadają nieco słabsze komputery, narzeka na niewystarczającą wydajność Winampa. Winamp jest programem bardzo elastycznym i może być używany nawet na słabych komputerach. O tym jak przyspieszyć Winampa przeczytasz w dokumencie Winamp szybki jak wiatr.

Winamp obsługuje mnóstwo znaczników, które umożliwiają dowolne formatowanie tytułów odtwarzanych utworów. Szczegóły zaawansowanego formatowania tytułów przedstawia specjalny dokument w polskiej wersji językowej.

Warto również przedstawić nową funkcjonalność Winampa. Winamp potrafi wyświetlać różne ikonki dla rozszerzeń plików powiązanych z Winampem. Funkcjonalność tę zapewnia wtyczka 'Jump to File Extra' (JTFE). Jestem autorem kilku pakietów ikon. Wygląda to szczególnie dobrze w systemie Windows 7 i nowszym.

Wygląd Winampa możesz zmieniać jak tylko chcesz. Dzięki skórkom możesz dopasować wygląd i funkcjonalność Winampa. Skórki Winampa obsługują również schematy kolorów. To dzięki nim jedna skórka może wyglądać inaczej. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym twoja ulubiona skórka nigdy Ci się nie znudzi. Dzięki narzędziu Winamp Color Editor możesz tworzyć własne, niepowtarzalne schematy kolorów.

Wszystkim miłośnikom wizualizacji Winampa, generowanych przez wtyczkę Milkdrop, polecam wersję polską dokumentacji Milkdrop, która to szczegółowo opisuje sposób tworzenia i wyświetlania wizualizacji.