DOKUMENTACJA

NSIS - Skryptowy System Instalacji Nullsoft (Nullsoft Scriptable Install System) jest narzędziem, które pozwala programistom na stworzenie instalatora dla Windows. Rozprowadzany jest na licencji open source i jest całkowicie darmowy dla dowolnego zastosowania. Instalatory utworzone w NSIS pozwalają na instalowanie, deinstalowanie, zmianę systemowych ustawień, wyodrębnianie plików, itp. NSIS oparty jest na skryptach, możesz w pełni kontrolować każdą część instalatora. Zastosowany język skryptowy obsługuje zmienne, funkcje oraz manipulowanie łańcuchami znaków, tak jak normalne języki programowania - ale zaprojektowany jest specjalnie do tworzenia instalatorów.

Dokumentacja NSIS PL jest poradnikiem, który pozwala zapoznać się z możliwościami oraz sposobem użycia środowiska do tworzenia instalatorów, jakim jest NSIS. Aktualna wersja dokumentacji zgodna jest z NSIS 3. Oprócz samego poradnika, dostępne są również przykłady oraz opisy poszczególnych wtyczek wchodzących w skład dystrybucji NSIS i rozszerzających jej możliwości.

Zachęcam również to WSPARCIA finansowego projektu. Proces translacji oraz dostosowywania projektu dla języka polskiego jest trudny i wymaga sporego zaangażowania, szczególnie w sensie czasu spędzonego nad jego rozwojem. Warto wesprzeć tę inicjatywę!

Mając do dyspozycji kompilator z polskim interfejsem oraz liczne przykładowe skrypty, można śmiało zaczynać swoją przygodę z NSIS. Powodzenia!


Opis wtyczek wchodzących w skład NSIS znajdziesz w dziale je opisującym

Nowości, informacje, wsparcie, przykłady, poradniki i więcej znajdziesz pod adresem: nsis.sourceforge.net

Przydatne łącza:

FAQ NSIS - Lista najczęściej zadawanych pytań

Wiki NSIS - Przykłady, funkcje, poradniki, wtyczki, oprogramowanie i więcej

Forum NSIS - Zadaj pytanie lub podyskutuj o własnościach NSIS


Copyright © 1999 - 2024 Współtwórcy

Dokumentacja w wersji polskiej: Copyright © 2007 - 2024 Paweł Porwisz

Oryginalna dokumentacja znajduje się pod adresem: https://nsis.sourceforge.io/Docs/