DOWNLOAD

NSIS - Skryptowy System Instalacji Nullsoft (Nullsoft Scriptable Install System) jest narzędziem, które pozwala programistom na stworzenie instalatora dla Windows. Rozprowadzany jest na licencji open source i jest całkowicie darmowy dla dowolnego zastosowania. Instalatory utworzone w NSIS pozwalają na instalowanie, deinstalowanie, zmianę systemowych ustawień, wyodrębnianie plików, itp. NSIS oparty jest na skryptach, możesz w pełni kontrolować każdą część instalatora. Zastosowany język skryptowy obsługuje zmienne, funkcje oraz manipulowanie łańcuchami znaków, tak jak normalne języki programowania - ale zaprojektowany jest specjalnie do tworzenia instalatorów.

Poniższe łącza pozwalają na pobranie najnowszej wersji oryginalnego oprogramowania NSIS wraz z kodami źródłowymi.Instalator NSIS
Data wydania: 1 lipca 2023
Licencja: Freeware
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2024 Współtwórcy
Rozmiar pliku: 1,48 MB (1560473 bajtów)Kod źródłowy NSIS
Data wydania: 1 lipca 2023
Licencja: Freeware
Prawa autorskie: Copyright © 1999 - 2024 Współtwórcy
Rozmiar pliku: 1,72 MB (1808806 bajtów)


W ramach projektów System Information Tool oraz Winamp Information Tool stworzyłem kilka wtyczek, które realizują szereg przydatnych funkcjonalności w instalatorze NSIS. Są to wtyczki: SysInfo, HashInfo oraz WAInfo.