PAKIETY IKON

Winamp jest odtwarzaczem multimedialnym, który pozwala na odtwarzanie większości formatów plików audio (w tym internetowych stacji radiowych) oraz wideo. Winamp współpracuje z przenośnymi odtwarzaczami multimedialnymi, pozwala na nagrywanie i zgrywanie płyt CD, posiada wbudowaną bibliotekę multimediów, korektor graficzny oraz wizualizacje. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi wtyczek ma możliwość praktycznie nieograniczonego rozszerzenia możliwości, zaś dzięki mechanizmowi skórek, może wyglądać jak tylko chcesz...

Pakiety ikon Winampa to biblioteki, które zawierają zbiór ikonek. Ikonki te wyświetlane są dla plików o rozszerzeniu określającym typy plików powiązanych z Winampem. Pakiety ikon szczególnie dobrze wyświetlane są w najnowszej wersji Windows (możliwe jest wyświetlenie ikon w rozmiarze 256x256px).

Funkcjonalność tę zapewnia wtyczka 'Jump to File Extra' autorstwa DrO. Jest ona składnikiem oficjalnej dystrybucji Winampa. Dzięki niej, możesz dostosować do własnych upodobań ikonki, które wyświetlane są dla plików powiązanych z Winampem. Warunkiem koniecznym do działania tej funkcji jest zainstalowanie Winampa v5.58 lub nowszego oraz wspomnianej już wtyczki JTFE (w wersji co najmniej 1.1).

Aby włączyć tę funkcjonalność, otwórz preferencje Winampa, przejdź do strony 'Skok do pliku' > 'Dodatki' i zaznacz opcję "Włącz dodatkowe funkcje na stronie preferencji 'Typy plików'". Aby zmienić lub wybrać domyślny pakiet ikon Winampa użyj listy rozwijalnej, na której znajdują się zainstalowane pakiety ikon.
Uwaga: Instalator pakietu ikon pozwala na wybranie domyślnego pakietu ikon oraz na automatyczne zaznaczenie wszystkich wymaganych opcji).


Dodatkowo, suwaki w polu 'Ikona pliku' & 'Ikona listy odtw.' na stronie "Preferencje > Typy plików" muszą być ustawione w pozycji maksymalnie na dół. Ta strona preferencji pozwala również na podgląd bieżącego pakietu ikon. Możesz również w czasie rzeczywistym, otworzyć w Eksploratorze Windows dowolny katalog zawierający pliki skojarzone z Winampem i zobaczyć zmianę wyglądu tych ikon.


Pobieranie

Dotychczas przygotowałem kilka pakietów ikon dla Winampa. Możesz je pobrać ze strony pobierania. Każdy z nich zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla Winampa, w różnych kolorach. Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem. Pakiety ikon Winampa można zainstalować dzięki prostemu i intuicyjnemu instalatorowi. Instalator napisany jest w NSIS. Procedura instalacji przedstawiona w tym dokumencie nie powinna nikomu sprawić problemów. Instalator skopiuje wymagane pliki i skonfiguruje odpowiednio system.


Winamp Icon Pack


Instalator zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla Winampa. Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem (9 bibliotek ikon).

Pobierz pakiet ikon Winamp Icon PackWACUP Icon Pack


Instalator zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla projektu Winamp Community Update Pack (WACUP). Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem (10 bibliotek ikon).

Pobierz pakiet ikon WACUP Icon PackIstnieją również starsze pakiety ikon dla Winampa. Nie są one już rozwijane. Ich wszystkie najnowsze wersje znajdują się poniżej.


Winamp Icon Pack II

Instalator zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla Winampa, w różnych kolorach. Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem (7 bibliotek ikon).

Pobierz pakiet ikon Winamp Icon Pack


Llama Icon Pack

Instalator zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla Winampa, w różnych kolorach z motywem Llamy. Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem (3 biblioteki ikon).

Pobierz pakiet ikon Llama Icon Pack


Cosmic Rhapsody Icon Pack

Instalator zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla Winampa, w różnych kolorach. Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem (5 bibliotek ikon).

Pobierz pakiet ikon Cosmic Rhapsody


Magic Colours Icon Pack

Instalator zawiera zbiór bibliotek z ikonami dla Winampa, w różnych kolorach. Ikonki wyświetlane są w Eksploratorze plików dla plików powiązanych z Winampem (5 bibliotek ikon).

Pobierz pakiet ikon Magic Colours

Oprócz wyżej wymienionych pakietów ikon możesz również pobrać i zainstalować pakiety ikon wykonane przez innych autorów.