Pobieranie
×
PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE
JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS TEJ STRONY I JEJ AUTORA PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE! DALSZE FUNKCJONOWANIE TEJ STRONY ZALEŻY TYLKO OD CIEBIE I TWOJEGO WSPARCIA FINANSOWEGO!
DROGI UŻYTKOWNIKU! PRAGNĘ CIĘ PROSIĆ O WSPARCIE FINANSOWE. JEŚLI UŻYWASZ PAKIETU ULTIMATE FILE MANAGER, POLSKIEGO TŁUMACZENIA WINAMPA (PAKIETÓW IKON, SCHEMATÓW KOLORÓW, PAKIETU WINAMP TOOLS), DOKUMENTACJI NSIS I INNYCH PROJEKTÓW (HXD PL, INSTALL CREATOR PL, PATH MAKER PL, ICOFX PL) DOSTĘPNYCH NA TEJ STRONIE NIE WAHAJ SIĘ I WSPOMÓŻ FINANSOWO AUTORA!
Wszystkie materiały i projekty, które udostępnione są na mojej stronie internetowej udostępniane są bezpłatnie, bez natrętnych reklam i wyskakujących okienek. Utrzymanie serwera i opłaty licencyjne generują jednak pewne koszty. Jeśli chciałbyś wesprzeć moją pracę rozważ proszę wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma sens! Możesz skorzystać z systemu płatności PayPal, w którym można szybko i bezpiecznie dokonać darowizny w dowolnej kwocie lub dokonać bezpośredniej wpłaty na podane poniżej konto bankowe w mBanku.
System PayPal

Bank (mBank SA)
NUMER KONTA: 72 1140 2004 0000 3502 4316 0362
ODBIORCA: Paweł Porwisz (Katowice, Polska)
DOPISEK: WSPARCIE FINANSOWE

DOWNLOAD

Winamp jest odtwarzaczem multimedialnym, który pozwala na odtwarzanie większości formatów plików audio (w tym internetowych stacji radiowych) oraz wideo. Winamp współpracuje z przenośnymi odtwarzaczami multimedialnymi, pozwala na nagrywanie i zgrywanie płyt CD, posiada wbudowaną bibliotekę multimediów, korektor graficzny oraz wizualizacje. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi wtyczek ma możliwość praktycznie nieograniczonego rozszerzenia możliwości, zaś dzięki mechanizmowi skórek, może wyglądać jak tylko chcesz... Winamp dostępny jest na platformę Windows, Android oraz macOS. Jestem oficjalnym tłumaczem Winampa na język polski.

WINAMP DLA WINDOWS

W styczniu 2014 roku firma Radionomy (dostarcza ona wykonawcom, celebrytom, profesjonalnym nadawcom i miłośnikom muzyki narzędzia oraz infrastrukturę do tworzenia, nadawania i promocji wraz z monetyzacją ich własnych internetowych stacji radiowych) ogłosiła, że nabyła prawa do odtwarzacza Winamp oraz platformy radia internetowego SHOUTcast. Przejęcie to pozwoliło grupie Radionomy na dostęp do znacznie większej liczby odbiorców oraz możliwość zaoferowania użytkownikom nowych doświadczeń. Niestety w praktyce oznaczało to również zakończenie aktywnego rozwoju odtwarzacza Winamp na wszystkich platformach.


Winamp 5.6.6.3516

Ostatnia stabilna wersja Winampa (stworzona przez Nullsoft/AOL) została wydana 12 grudnia 2013 roku i została oznaczona numerem 5.6.6.3516. Jest to najlepsza i najbardziej dopracowana wersja jaka powstała. Oficjalna dystrybucja Winampa zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego.

Należy zaznaczyć, że w wyniku zmiany właściciela niektóre komponenty Winampa przestały działać, niektóre zaś działały nieprawidłowo. Problemy te zostały rozwiązane poprzez wydanie załatanych instalatorów, które możesz pobrać poniżej.

Możesz zatem pobrać oficjalne (załatane) wydania Winampa Full oraz Lite (lekki odtwarzacz mp3/CD) w wersji angielskiej (en-US) oraz wielojęzykowe wydanie Winampa Full (wraz z wbudowanym polskim pakietem językowym). Możesz również pobrać oficjalne instalatory (niezałatane) Winampa Full oraz Lite w wersji polskiej (pl-PL). Instalatory te nie są niestety załatane i dlatego zaleca się również pobrać i zainstalować poprawki bezpieczeństwa wtyczek gen_jumpex oraz in_mp3.
POLSKI PAKIET JĘZYKOWY WINAMPA 5.6.6.3516

Polski pakiet językowy jest oficjalnym polskim tłumaczeniem programu Winamp, które przygotowałem w porozumieniu z Nullsoft, Inc (AOL). Pakiet językowy stanowi tłumaczenie całego interfejsu Winampa, na które składa się tłumaczenie wszystkich wtyczek oraz skórek rozprowadzanych z Winampem. Ten pakiet językowy jest rozszerzoną wersją oficjalnego polskiego pakietu językowego, która zawiera dodatkowo tłumaczenie innych wtyczek rozszerzających funkcjonalność Winampa, które uznałem za godne uwagi. Zawiera również skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz specjalną wtyczkę, która zapewnia dostęp do nieoficjalnej pomocy Winampa w polskiej wersji językowej.


Polski Pakiet Językowy Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 10399 razy)
Rozmiar pliku: 2,04 MiB (2135340 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp 5.6.6.3516
SHA256: 8c82c47065feee569cf46a6bab5b53a1f52a4b502a81185927e872795eb2fcaa

Sposób instalacji rozszerzonej wersji polskiego pakietu językowego opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji Winampa PL. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.
WACUP (WinAmp Community Update Project)

WACUP (WinAmp Community Update Project) to niezależny projekt, którego celem jest dostarczenie nowych funkcji i poprawek błędów dla odtwarzacza Winamp. Twórcom projektu WACUP zależy na tym, aby Winamp był wciąż rozwijany prezentując przy tym najwyższą jakość i funkcjonalność. Ostatecznym celem jest stworzenie niezależnego odtwarzacza multimedialnego, który jest w pełni kompatybilny z Winampem.

WACUP zawiera wiele nowych wtyczek, które dodają dodatkowe funkcje do ostatniej wersji Winampa (5.6.6.3516) wydanej przez AOL. WACUP wykorzystuje również zalety architektury wtyczek, na której bazuje Winamp. Dzięki temu, możliwe jest stworzenie zamienników, które zapewniają lepszą implementacje w stosunku do wtyczek natywnie dołączonych do Winampa. Poprzez dołączanie i aktualizację skórek i wtyczek Winampa tworzonych przez niezależne podmioty, WACUP powinien zapewnić wszystko co potrzebuje większość użytkowników, którym zależy na Winampie i którzy chcą go używać przez kolejne lata.


WACUP

Projekt WACUP jest aktywnie rozwijany. Wciąż jest jednak w fazie beta. Jeśli chcesz, możesz pomóc w tworzeniu i rozwijaniu programu stając się beta testerem. Możesz również wesprzeć projekt finansowo lub w dowolny inny sposób (testy, promocja, etc).

Aktualnie można pobrać wersję poglądową, która przedstawia postępy prac nad projektem. Wydawana jest ona publicznie w miesięcznych odstępach czasu.

Winamp 5.8.0.3660 (Beta)

Najnowsza publiczna wersja Winampa została wydana 19 października 2018. Jest to wersja rozwojowa (BETA)! Docelowo, Winamp miał stać się całkowicie darmowy, co wymagało usunięcia licencjonowanego kodu lub jego zastąpienia. Zaleca się wybranie instalacji niestandardowej (custom), która pozwala na wybranie komponentów do zainstalowania. Instalacja standardowa (standard) domyślnie ustawia pełną instalację (w przypadku pierwszej instalacji) lub ostatnio wybrane komponenty (w przypadku aktualizacji).

Uwaga: Nad niektórymi funkcjonalnościami wciąż trwają prace (np. nowe wersje wtyczek in_mod oraz out_wasapi). Wciąż brak wsparcia dla funkcji wypalania płyt CD, funkcji automatycznego uzupełniania znaczników lub wyszukiwania informacji o muzycznych płytach CD z internetowej bazy danych. Również wciąż brak wersji wielojęzykowej instalatora (można używać pakietów językowych Winampa).


POLSKI PAKIET JĘZYKOWY WINAMPA 5.8.0.3660

Polski pakiet językowy jest oficjalnym polskim tłumaczeniem programu Winamp, które przygotowałem w porozumieniu z wydawcą Winampa. Pakiet językowy stanowi tłumaczenie całego interfejsu Winampa, na które składa się tłumaczenie wszystkich wtyczek oraz skórek rozprowadzanych z Winampem. Ten pakiet językowy jest rozszerzoną wersją oficjalnego polskiego pakietu językowego, która zawiera dodatkowo skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz specjalną wtyczkę, która zapewnia dostęp do nieoficjalnej pomocy Winampa w polskiej wersji językowej.


Polski Pakiet Językowy Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 3644 razy)
Rozmiar pliku: 1,65 MiB (1729677 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp 5.8.0.3660
SHA256: 1d062d727dc2f2fe5048b87ccab8e0104350e22fddcb2417f4e05c74105d7aaa

WINAMP DLA ANDROIDA

Winamp for Android™ to najlepszy odtwarzacz multimediów dla systemu Android. Aplikacja pozwala na odtwarzanie, zarządzanie i synchronizację muzyki ze swojego komputera Mac lub PC ze swoim urządzeniem Android. Winamp jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania muzyką, włączając w to bezprzewodową synchronizację z komputerem, import biblioteki iTunes oraz dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych dzięki SHOUTcast. Oficjalna dystrybucja Winampa na platformie Android zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego.


Winamp for Android™ 1.4.15


Winamp for Android


W 2014 roku firma Radionomy (belgijski agregator sieciowych stacji radiowych) dokonała przejęcia odtwarzacza multimediów Winamp oraz technologii SHOUTcast. W wyniku tego, aplikacja Winamp for Android™ nie jest już rozwijana i nie jest oficjalnie dostępna (została usunięta ze sklepu Google Play).


WINAMP DLA MACOS

Aplikacja Winamp for Mac jest wciąż w fazie rozwoju. Celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnego odtwarzacza multimediów, który będzie najlepszym odtwarzaczem na platformie Apple. Program jest bardzo prosty-może synchronizować bibliotekę z iTunes, skanować foldery z muzyką oraz tworzyć i zarządzać listami odtwarzania.


Winamp for Mac 0.8.1.13 (Beta)


Winamp for Mac


W 2014 roku firma Radionomy (belgijski agregator sieciowych stacji radiowych) dokonała przejęcia odtwarzacza multimediów Winamp oraz technologii SHOUTcast. W wyniku tego, aplikacja Winamp for Mac Sync nie jest już rozwijana.

PAKIETY IKON WINAMPA

Pakiety ikon Winampa to kolekcja bibliotek ikon, które zawierają zbiór predefiniowanych ikonek, które wyświetlane są dla plików o rozszerzeniu określającym typy plików powiązanych z Winampem. Biblioteki ikon Winampa szczególnie dobrze wyglądają w nowoczesnych systemach Windows, gdzie możliwe jest ich wyświetlenie w dużym rozmiarze (256x256 pikseli, w zależności od ustawień Eksploratora plików).

Dotychczas przygotowałem kilka pakietów ikon. Każdy z nich zawiera wiele różnych bibliotek ikon, które różnią się od siebie wzorem, kolorem lub motywem. Wszystkie informacje o pakietach ikon dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej pakietom ikon.


WINAMP ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 13 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest kwiat (i maskotka Winampa). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Winamp Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 1691 razy)
Rozmiar pliku: 17,93 MiB (18804725 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 02c56b372a429591ac5e929a3ac087accfdf916ed2f69488823964909d7ad52e

WACUP ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 14 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z astronomią. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie WACUP jak i Winamp. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon WACUP Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 871 razy)
Rozmiar pliku: 21,48 MiB (22521713 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 6c02674d6b6f05f43d325bd07cd04d75a880dadda37f6bc998f6471d71ec62d4

THE FIRST ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest odtwarzacz plików multimedialnych Winamp. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon The First Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 6395 razy)
Rozmiar pliku: 14,86 MiB (15577336 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 47b8e7720fef5c545260ca5734b8d32f8f558381aa1b892ead2de12128be9efc

LLAMA ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest maskotka Winampa - Mike The Llama (znany również jako DJ Mike Llama). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Llama Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 3368 razy)
Rozmiar pliku: 14,97 MiB (15699441 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 9747f5a7472abd346f4469620bdadfcde4aa471b1595e51a2e1761cd09e39c1a

COSMIC RHAPSODY ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z kosmosem. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Cosmic Rhapsody Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 3893 razy)
Rozmiar pliku: 11,06 MiB (11602435 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 0c0f47bde08a4f651f6ae734212fd8b46efb3be23bd55d4c38d149e15481e047

MAGIC COLOURS ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są kolory. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Magic Colours Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 1921 razy)
Rozmiar pliku: 11,16 MiB (11704517 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 1d9dd86465b23624c076a888c7888e60f15f90c9f5ea037c9c170d711891cfd3

SCHEMATY KOLORÓW WINAMPA

Pakiety schematów kolorów Winampa to zbiór specjalnych plików tekstowych, które definiują wygląd skórek Winampa. Pliki tekstowe zapisywane są w formacie XML. Każdy z elementów skórki wyświetlany jest w określonym kolorze. Dzięki schematom kolorów Winamp może przybierać kolory jakie tylko chcesz. Wszystkie informacje o pakietach schematów kolorów dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej schematom kolorów.


Winamp Color Themes

Ten instalator pozwala na zainstalowanie mnóstwa różnych schematów kolorów, które utworzone zostały przez użytkowników forum Winampa. Umożliwia on również instalację edytora kolorów v2.3.0 (narzędzie, które umożliwia użytkownikowi stworzenie własnych schematów kolorów). Pakiet zawiera 170 schematów kolorów przeznaczonych dla skórki Winamp Modern oraz 117 schematów kolorów dla skórek Bento / Big Bento.


Pakiety schematów kolorów

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 16408 razy)
Rozmiar pliku: 1,84 MiB (1932729 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp / WACUP
SHA256: ae86f00d8430bc012d5ca99dd828e7dde4193f8ce23edb93d0b69355d7c14e12

WINAMP TOOLS

Pakiet Winamp Tools jest kolekcją kilku programów, które wykonują określone zadania powiązane z Winampem. Każdy z programów przeznaczony jest do ściśle określonego celu. All About Winamp prezentuje wszystkie informacje o Winampie, Winamp Backup & Restore umożliwia stworzenie i przywrócenie kopii zapasowej ustawień i plików Winampa, zaś Winamp Translation umożliwia pomoc w lokalizacji plików językowych Winampa. Oprócz tego, instalator kopiuje również program Winamp Tools (WALauncher). Służy on tylko i wyłącznie do zarządzania i uruchamiania poszczególnych składników pakietu Winamp Tools. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej pakietowi Winamp Tools.


INSTALATOR WINAMP TOOLS

Instalator pakietu Winamp Tools pozwala na łatwą i szybką ich instalację, z możliwością wyboru trybu instalacji (przenośna lub normalna), wyboru programów do zainstalowania (możesz zainstalować następujące narzędzia: All About Winamp, Winamp Backup & Restore oraz Winamp Translation. Winamp Tools (WALauncher) jest elementem, który scala cały pakiet).


Winamp Tools

Licencja: Freeware
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 4598 razy)
Rozmiar pliku: 15,14 MiB (15871678 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2021 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp / WACUP
SHA256: 567f48a9f53da6d95dca318b6e39cdd11b9a741a33691a20c5963feff54687ac

Programów z pakietu Winamp Tools można również używać w wersji przenośnej (wszystkie ustawienia przechowywane są w katalogu programu).ALL ABOUT WINAMP 10.3

All About Winamp (WAAbout) to program, dzięki któremu możliwe jest zebranie i wyświetlenie informacji o programie Winamp. Wyniki prezentowane są w zwięzłym i czytelnym raporcie w formacie tekstowym lub HTML. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi All About Winamp.


All About Winamp
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 1823 razy)
Rozmiar pliku: 3,78 MiB (3961203 bajtów)
SHA256: 7d83f49dc8077a0500c1adb05bc0689fc256fa14acb1cf24ecdaa913a0e4d588
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 1978 razy)
Rozmiar pliku: 4,33 MiB (4545019 bajtów)
SHA256: 37856703bd000891fd83233e9a27a767c439c31831b4e4d40105017d9812ed88

WINAMP BACKUP & RESTORE 10.3

Winamp Backup & Restore (WABackup&Restore) to program, dzięki któremu można utworzyć kopię zapasową plików oraz ustawień programu Winamp i przywrócić ją, gdy jest taka potrzeba. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi Winamp Backup & Restore.


Winamp Backup & Restore
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 1319 razy)
Rozmiar pliku: 3,60 MiB (3778774 bajtów)
SHA256: 19624c983b81e19b9f97051aacf93e6a50ff415476556c06ec34aa9283fa673d
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 1420 razy)
Rozmiar pliku: 4,06 MiB (4256091 bajtów)
SHA256: bf770ea2cf297b25268db70a3313a7a1e14db593d87a0f9faed4d513fd6e3504

WINAMP TRANSLATION 10.3

Winamp Translation (WATranslator) to program, który ułatwia i organizuje proces tłumaczenia interfejsu programu Winamp. Możliwe jest wygenerowanie pakietu językowego Winampa. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi Winamp Translation.


Winamp Translation
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 2428 razy)
Rozmiar pliku: 2,19 MiB (2296744 bajtów)
SHA256: d5e528bd4a4500b9513711f20bcd32bf8fb0bf7653c197dcc303d7d65617f038
Data wydania: 21 września 2020 (Pobrano 3004 razy)
Rozmiar pliku: 2,55 MiB (2670793 bajtów)
SHA256: 10f27a3f2108fd423f4f92df8445d5fed541904e65eae34d40beb261110aa9af