DOWNLOAD

W styczniu 2014 roku firma Radionomy, która dostarcza wykonawcom, celebrytom, profesjonalnym nadawcom i miłośnikom muzyki narzędzia oraz infrastrukturę do tworzenia, nadawania i promocji wraz z monetyzacją ich własnych internetowych stacji radiowych kompletnie za darmo, ogłosiła, że nabyła prawa do odtwarzacza Winamp oraz platformy radia internetowego SHOUTcast. Przejęcie to pozwoliło grupie Radionomy na dostęp do znacznie większej liczby odbiorców oraz możliwość zaoferowania użytkownikom nowych doświadczeń.

Niestety, Winamp nie jest już aktywnie rozwijany. Pomimo upływu kilku lat(!) nie wydano żadnej nowej wersji. Brak też jakichkolwiek sygnałów o kontynuacji rozwoju programów dla poszczególnych platform (istnieje jednak wersja rozwojowa Winampa 5.8 na platformę Windows, ale wciąż jej daleko do stabilnego wydania - celem jest stworzenie całkowicie darmowego wydania, co wymaga usunięcia licencjonowanego kodu lub jego zastąpienia).


Polecam sprawdzić projekt WACUP (Winamp Community Update Project), który tworzony jest przez Darrena Owena aka DrO (byłego programistę Nullsoft). Projekt jest aktualnie w fazie rozwoju - działa tylko i wyłącznie na załatanym Winampie w wersji 5.6.6.3516 dostarczając poprawki błędów, aktualizacje istniejących funkcjonalności oraz co najważniejsze dodając nowe funkcjonalności. Przyszłość Winampa spoczywa w rękach tego niezależnego twórcy.

Równie ciekawym projektem jest projekt Winamp2-js, którego autorem jest Jordan Eldredge. Winamp uruchamiany jest w przeglądarce internetowej i wykorzystuje do działania technologię HTML5 i Javascript.


Winamp dla Windows


Winamp dostępny jest na platformę Windows. Oficjalna dystrybucja Winampa zawiera mój oficjalny polski pakiet lokalizacyjny. Możesz pobrać wielojęzykowy instalator najnowszej wersji Winampa (zaktualizowany) w wersji Full oraz Lite, oficjalny instalator Winampa z wbudowanym polskim pakietem językowym oraz instalator z rozszerzoną wersją polskiego pakietu językowego dla Winampa i projektu WACUP (z możliwością instalacji dodatkowych składników).


Winamp 5.6.6.3516

Ostatnia wersja Winampa (stworzona przez Nullsoft/AOL) została wydana 12 grudnia 2013 roku. W wyniku zmiany właściciela niektóre komponenty przestały działać, niektóre działały nieprawidłowo. Instalatory te, które możesz poniżej pobrać, zostały zaktualizowane i publicznie udostępnione.


Winamp 5.6.6.3516 Full (US English)

Winamp 5.6.6.3516 Full (instalator wielojęzykowy)

Winamp 5.6.6.3516 Lite (lekki odtwarzacz mp3/CD)


Winamp 5.6.6.3516 PL

Oficjalna dystrybucja Winampa zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego. Rozszerzona wersja pakietu językowego (oprócz samego pakietu językowego) zawiera również dodatkowe składniki: wtyczkę, która umożliwia dostęp do pomocy Winampa w polskiej wersji językowej, skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz pliki językowe dodatkowych wtyczek. Możesz również przejść do strony projektu Winamp PL i pobrać instalatory dodatkowych schematów kolorów dla skórek (Modern Skin oraz Bento/Big Bento) oraz pakietów ikon dla Winampa. Polski pakiet językowy dostępny jest dla Winampa oraz projektu WACUP.


Oficjalne instalatory Winampa (Full oraz Lite), które zawierają wbudowany Polski Pakiet Językowy Winampa.

Winamp 5.6.6.3516 Full (pl-PL) (Pobrano 17737 razy)

Winamp 5.6.6.3516 Lite (pl-PL) (Pobrano 5236 razy)


POLSKI PAKIET JĘZYKOWY WINAMPA

Oficjalny Polski Pakiet Językowy dla Winampa 5.6.6.3516. Wersja rozszerzona zawiera pakiet językowy Winampa, skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz pliki językowe dodatkowych wtyczek.

POLSKI PAKIET JĘZYKOWY (Winamp 5.6.6.3516) (Pobrano 8294 razy)


Sposób instalacji rozszerzonej wersji polskiego pakietu językowego opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji Winampa PL. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.


Winamp 5.8 Beta (Build 3660)


Najnowsza wersja Winampa, wydana 19 października 2018r. Jest to wersja rozwojowa (BETA)!

Zaleca się wybranie instalacji niestandardowej (custom), która pozwala na wybranie komponentów do zainstalowania. Instalacja standardowa (standard) domyślnie ustawia pełną instalację (w przypadku pierwszej instalacji) lub ostatnio wybrane komponenty (w przypadku aktualizacji).


Winamp 5.8.0.3660 BETA Full (US English)

Uwagi: Nad niektórymi funkcjonalnościami wciąż trwają prace (np. nowe wersje wtyczek in_mod oraz out_wasapi). Wciąż brak wsparcia dla funkcji wypalania płyt CD, funkcji automatycznego uzupełniania znaczników lub wyszukiwania informacji o muzycznych płytach CD z internetowej bazy danych. Również wciąż brak wersji wielojęzykowej instalatora (można używać pakietów językowych Winampa).


Winamp 5.8 w wersji beta rozprowadzany jest tylko w wersji angielskiej. Przygotowałem jednak specjalną wersję polskiego pakietu językowego, który działa z tą wersją (i tylko z tą). Aby móc używać polskiego pakietu językowego pobierz poniższy plik i skopiuj go do podkatalogu LANG Winampa, otwórz ustawienia Winampa (Ctrl+P) i przejdź do sekcji 'Localization', gdzie możesz ustawić polski pakiet językowy domyślnym pakietem językowym Winampa.

Polski Pakiet Językowy (Winamp 5.8.0.3660 BETA) (Pobrano 2018 razy)


Winamp dla Androida


Winamp for Android™ to najlepszy odtwarzacz multimediów dla systemu Android. Aplikacja pozwala na odtwarzanie, zarządzanie i synchronizację muzyki ze swojego komputera Mac lub PC ze swoim urządzeniem Android. Winamp jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania muzyką, włączając w to bezprzewodową synchronizację z komputerem, import biblioteki iTunes oraz dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych dzięki SHOUTcast.


Winamp for Android™ 1.4.15

Oficjalna dystrybucja Winampa na platformie Android zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego. W 2014 roku firma Radionomy (belgijski agregator sieciowych stacji radiowych) dokonała przejęcia odtwarzacza multimediów Winamp oraz technologii SHOUTcast. W wyniku tego, aplikacja Winamp for Android™ nie jest już rozwijana i nie jest oficjalnie dostępna (została usunięta ze sklepu Google Play). Możesz ją pobrać w wersji darmowej (Free) lub wersji profesjonalnej (Pro).

Winamp for Android (Pobrano 16560 razy)

Winamp for Android Pro (Pobrano 7187 razy)


Winamp dla Mac


Aplikacja Winamp for Mac jest wciąż w fazie rozwoju. Celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnego odtwarzacza multimediów, który będzie najlepszym odtwarzaczem na platformie Apple. Program jest bardzo prosty-może synchronizować bibliotekę z iTunes, skanować foldery z muzyką oraz tworzyć i zarządzać listami odtwarzania.


W 2014 roku firma Radionomy (belgijski agregator sieciowych stacji radiowych) dokonała przejęcia odtwarzacza multimediów Winamp oraz technologii SHOUTcast. W wyniku tego, aplikacja Winamp for Mac Sync Beta nie jest już rozwijana.

Winamp for Mac 0.8.1.13 (Pobrano 2871 razy)

PAKIETY IKON WINAMPA

Pakiety ikon Winampa to kolekcja bibliotek ikon, które zawierają zbiór predefiniowanych ikonek, które wyświetlane są dla plików o rozszerzeniu określającym typy plików powiązanych z Winampem. Biblioteki ikon Winampa szczególnie dobrze wyglądają w nowoczesnych systemach Windows, gdzie możliwe jest ich wyświetlenie w dużym rozmiarze (256x256 pikseli, w zależności od ustawień Eksploratora plików).

Dotychczas przygotowałem kilka pakietów ikon. Każdy z nich zawiera wiele różnych bibliotek ikon, które różnią się od siebie wzorem, kolorem lub motywem. Wszystkie informacje o pakietach ikon dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej pakietom ikon.


WINAMP ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 13 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest kwiat (i maskotka Winampa). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Winamp Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1346 razy)
Rozmiar pliku: 17,34 MiB (18180069 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 9bd4432ee656c9063a977c8db98948dfe927f2ffbd58cfadc2d578c9c44e2743

WACUP ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 14 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z astronomią. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie WACUP jak i Winamp. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon WACUP Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 689 razy)
Rozmiar pliku: 20,88 MiB (21897924 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 45fffa642a6f40c8c8291a8ea19a50ce2ef201831ad8b7d0b56338e5cafe2d31

THE FIRST ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest odtwarzacz plików multimedialnych Winamp. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon The First Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 6258 razy)
Rozmiar pliku: 14,26 MiB (14952525 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: f365beef900dbd6816b61eaf8b10da0f1081f54890b72b1b45f15c726a695173

LLAMA ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest maskotka Winampa - Mike The Llama (znany również jako DJ Mike Llama). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Llama Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 3239 razy)
Rozmiar pliku: 14,37 MiB (15073278 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: b14a0e1b3bec6ab4e3100964ceeaa54c4a739c9bc41e3f86298597aec967ad87

COSMIC RHAPSODY ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z kosmosem. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Cosmic Rhapsody Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 3791 razy)
Rozmiar pliku: 10,47 MiB (10976707 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 45f444374b4ff28b302e47cfe36eb3204600604fd0c1c106527177c1f9634acc

MAGIC COLOURS ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są kolory. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Magic Colours Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1767 razy)
Rozmiar pliku: 10,57 MiB (11080331 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 78fdb90a7f3918949f8a5a9253066c7de215fb6732895964497008e8516a57c9

SCHEMATY KOLORÓW WINAMPA

Pakiety schematów kolorów Winampa to zbiór specjalnych plików tekstowych, które definiują wygląd skórek Winampa. Pliki tekstowe zapisywane są w formacie XML. Każdy z elementów skórki wyświetlany jest w określonym kolorze. Dzięki schematom kolorów Winamp może przybierać kolory jakie tylko chcesz. Wszystkie informacje o pakietach schematów kolorów dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej schematom kolorów.


Winamp Color Themes

Ten instalator pozwala na zainstalowanie mnóstwa różnych schematów kolorów, które utworzone zostały przez użytkowników forum Winampa. Umożliwia on również instalację edytora kolorów v2.3.0 (narzędzie, które umożliwia użytkownikowi stworzenie własnych schematów kolorów). Pakiet zawiera 170 schematów kolorów przeznaczonych dla skórki Winamp Modern oraz 117 schematów kolorów dla skórek Bento / Big Bento.


Pakiety schematów kolorów

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 15355 razy)
Rozmiar pliku: 625,98 KiB (641000 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp / WACUP
SHA256: 22a7f7635e27b0cab1c5f3e0519da4776bcc5303c8e8c6f29bfdf49cf519185e

WINAMP TOOLS

Pakiet Winamp Tools jest kolekcją kilku programów, które wykonują określone zadania powiązane z Winampem. Każdy z programów przeznaczony jest do ściśle określonego celu. All About Winamp prezentuje wszystkie informacje o Winampie, Winamp Backup & Restore umożliwia stworzenie i przywrócenie kopii zapasowej ustawień i plików Winampa, zaś Winamp Translation umożliwia pomoc w lokalizacji plików językowych Winampa. Oprócz tego, instalator kopiuje również program Winamp Tools (WALauncher). Służy on tylko i wyłącznie do zarządzania i uruchamiania poszczególnych składników pakietu Winamp Tools. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej pakietowi Winamp Tools.


INSTALATOR WINAMP TOOLS

Instalator pakietu Winamp Tools pozwala na łatwą i szybką ich instalację, z możliwością wyboru trybu instalacji (przenośna lub normalna), wyboru programów do zainstalowania (możesz zainstalować następujące narzędzia: All About Winamp, Winamp Backup & Restore oraz Winamp Translation. Winamp Tools (WALauncher) jest elementem, który scala cały pakiet).


Winamp Tools

Licencja: Freeware
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 3350 razy)
Rozmiar pliku: 15,55 MiB (16307203 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp / WACUP
SHA256: 7f1d202e66b8c7b344e11c225478241a3d59dec3405df260476e47a4c7dac8e0

Programów z pakietu Winamp Tools można również używać w wersji przenośnej (wszystkie ustawienia przechowywane są w katalogu programu).ALL ABOUT WINAMP 10.1

All About Winamp (WAAbout) to program, dzięki któremu możliwe jest zebranie i wyświetlenie informacji o programie Winamp. Wyniki prezentowane są w zwięzłym i czytelnym raporcie w formacie tekstowym lub HTML. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi All About Winamp.


All About Winamp
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1393 razy)
Rozmiar pliku: 3,79 MiB (3969628 bajtów)
SHA256: 1e23ef96fdcccc50a4b56b43f532d2be44f4808b8b384be4759d2ce69fa09b54
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1435 razy)
Rozmiar pliku: 4,34 MiB (4553421 bajtów)
SHA256: 0dd162ff113f9212c5ca465ff8c71b3d0ac4b1fd7af4bc66f3b54a67c9c55bdb

WINAMP BACKUP & RESTORE 10.1

Winamp Backup & Restore (WABackup&Restore) to program, dzięki któremu można utworzyć kopię zapasową plików oraz ustawień programu Winamp i przywrócić ją, gdy jest taka potrzeba. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi Winamp Backup & Restore.


Winamp Backup & Restore
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 973 razy)
Rozmiar pliku: 3,60 MiB (3778742 bajtów)
SHA256: 084264781caab8dde536cbbef780331696d5a1f2a0e973e18ab789d29ccfa29a
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1002 razy)
Rozmiar pliku: 4,06 MiB (4256076 bajtów)
SHA256: 5b11235a8b997c16afb29aa7c0d32703a4f645d9bf07a226c6ce416567bd20fb

WINAMP TRANSLATION 10.1

Winamp Translation (WATranslator) to program, który ułatwia i organizuje proces tłumaczenia interfejsu programu Winamp. Możliwe jest wygenerowanie pakietu językowego Winampa. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi Winamp Translation.


Winamp Translation
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1885 razy)
Rozmiar pliku: 2,19 MiB (2296735 bajtów)
SHA256: 678b6e56f4c51c1cc8453b318995685f89bc5da8360ad69ac9087d914093c977
Data wydania: 10 lutego 2020 (Pobrano 1943 razy)
Rozmiar pliku: 2,55 MiB (2670778 bajtów)
SHA256: ea594b8e51aef99c31dde708d337271b73d429db102ef5b01d12ad259fccb202