×
PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE
JEŚLI NIE JEST CI OBOJĘTNY LOS TEJ STRONY I JEJ AUTORA PROSZĘ O WSPARCIE FINANSOWE! DALSZE FUNKCJONOWANIE TEJ STRONY ZALEŻY TYLKO OD CIEBIE I TWOJEGO WSPARCIA FINANSOWEGO!
DROGI UŻYTKOWNIKU! PRAGNĘ CIĘ PROSIĆ O WSPARCIE FINANSOWE. JEŚLI UŻYWASZ PAKIETU ULTIMATE FILE MANAGER, POLSKIEGO TŁUMACZENIA WINAMPA (PAKIETÓW IKON, SCHEMATÓW KOLORÓW, PAKIETU WINAMP TOOLS), DOKUMENTACJI NSIS I INNYCH PROJEKTÓW (HXD PL, INSTALL CREATOR PL, PATH MAKER PL, ICOFX PL) DOSTĘPNYCH NA TEJ STRONIE NIE WAHAJ SIĘ I WSPOMÓŻ FINANSOWO AUTORA!
Wszystkie materiały i projekty, które udostępnione są na mojej stronie internetowej udostępniane są bezpłatnie, bez natrętnych reklam i wyskakujących okienek. Utrzymanie serwera i opłaty licencyjne generują jednak pewne koszty. Jeśli chciałbyś wesprzeć moją pracę rozważ proszę wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma sens! Możesz skorzystać z systemu płatności PayPal, w którym można szybko i bezpiecznie dokonać darowizny w dowolnej kwocie lub dokonać bezpośredniej wpłaty na podane poniżej konto bankowe w mBanku.
System PayPal

Bank (mBank SA)
NUMER KONTA: 72 1140 2004 0000 3502 4316 0362
ODBIORCA: Paweł Porwisz (Katowice, Polska)
DOPISEK: WSPARCIE FINANSOWE

DOWNLOAD

Winamp jest odtwarzaczem multimedialnym, który pozwala na odtwarzanie większości formatów plików audio (w tym internetowych stacji radiowych) oraz wideo. Winamp współpracuje z przenośnymi odtwarzaczami multimedialnymi, pozwala na nagrywanie i zgrywanie płyt CD, posiada wbudowaną bibliotekę multimediów, korektor graficzny oraz wizualizacje. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi wtyczek ma możliwość praktycznie nieograniczonego rozszerzenia możliwości, zaś dzięki mechanizmowi skórek, może wyglądać jak tylko chcesz... Winamp dostępny jest na platformę Windows, Android oraz macOS. Jestem oficjalnym tłumaczem Winampa na język polski.

WINAMP DLA WINDOWS

W styczniu 2014 roku firma Radionomy (dostarcza ona wykonawcom, celebrytom, profesjonalnym nadawcom i miłośnikom muzyki narzędzia oraz infrastrukturę do tworzenia, nadawania i promocji wraz z monetyzacją ich własnych internetowych stacji radiowych) ogłosiła, że nabyła prawa do odtwarzacza Winamp oraz platformy radia internetowego SHOUTcast. Przejęcie to pozwoliło grupie Radionomy na dostęp do znacznie większej liczby odbiorców oraz możliwość zaoferowania użytkownikom nowych doświadczeń. Niestety w praktyce oznaczało to również zakończenie aktywnego rozwoju odtwarzacza Winamp na wszystkich platformach.


Winamp 5.6.6.3516

Ostatnia stabilna wersja Winampa (stworzona przez Nullsoft/AOL) została wydana 12 grudnia 2013 roku i została oznaczona numerem 5.6.6.3516. Jest to najlepsza i najbardziej dopracowana wersja jaka powstała. Oficjalna dystrybucja Winampa zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego.

Należy zaznaczyć, że w wyniku zmiany właściciela niektóre komponenty Winampa przestały działać, niektóre zaś działały nieprawidłowo. Problemy te zostały rozwiązane poprzez wydanie załatanych instalatorów, które możesz pobrać poniżej.

Możesz zatem pobrać oficjalne (załatane) wydania Winampa Full oraz Lite (lekki odtwarzacz mp3/CD) w wersji angielskiej (en-US) oraz wielojęzykowe wydanie Winampa Full (wraz z wbudowanym polskim pakietem językowym). Możesz również pobrać oficjalne instalatory (niezałatane) Winampa Full oraz Lite w wersji polskiej (pl-PL). Instalatory te nie są niestety załatane i dlatego zaleca się również pobrać i zainstalować poprawki bezpieczeństwa wtyczek gen_jumpex oraz in_mp3.
POLSKI PAKIET JĘZYKOWY WINAMPA 5.6.6.3516

Polski pakiet językowy jest oficjalnym polskim tłumaczeniem programu Winamp, które przygotowałem w porozumieniu z Nullsoft, Inc (AOL). Pakiet językowy stanowi tłumaczenie całego interfejsu Winampa, na które składa się tłumaczenie wszystkich wtyczek oraz skórek rozprowadzanych z Winampem. Ten pakiet językowy jest rozszerzoną wersją oficjalnego polskiego pakietu językowego, która zawiera dodatkowo tłumaczenie innych wtyczek rozszerzających funkcjonalność Winampa, które uznałem za godne uwagi. Zawiera również skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz specjalną wtyczkę, która zapewnia dostęp do nieoficjalnej pomocy Winampa w polskiej wersji językowej.


Polski Pakiet Językowy Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 9028 razy)
Rozmiar pliku: 2,04 MiB (2135055 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp 5.6.6.3516
SHA256: 745b6d142aef1062bc4e383cd7a19f4a0271d70ec9fc23c45c1e6f43af3da389

Sposób instalacji rozszerzonej wersji polskiego pakietu językowego opisuje specjalna strona, będąca przewodnikiem instalacji Winampa PL. Szczegółowo przedstawiony jest tutaj każdy etap instalacji.
WACUP (WinAmp Community Update Project)

WACUP (WinAmp Community Update Project) to niezależny projekt, którego celem jest dostarczenie nowych funkcji i poprawek błędów dla odtwarzacza Winamp. Twórcom projektu WACUP zależy na tym, aby Winamp był wciąż rozwijany prezentując przy tym najwyższą jakość i funkcjonalność. Ostatecznym celem jest stworzenie niezależnego odtwarzacza multimedialnego, który jest w pełni kompatybilny z Winampem.

WACUP zawiera wiele nowych wtyczek, które dodają dodatkowe funkcje do ostatniej wersji Winampa (5.6.6.3516) wydanej przez AOL. WACUP wykorzystuje również zalety architektury wtyczek, na której bazuje Winamp. Dzięki temu, możliwe jest stworzenie zamienników, które zapewniają lepszą implementacje w stosunku do wtyczek natywnie dołączonych do Winampa. Poprzez dołączanie i aktualizację skórek i wtyczek Winampa tworzonych przez niezależne podmioty, WACUP powinien zapewnić wszystko co potrzebuje większość użytkowników, którym zależy na Winampie i którzy chcą go używać przez kolejne lata.


WACUP

Projekt WACUP jest aktywnie rozwijany. Wciąż jest jednak w fazie beta. Jeśli chcesz, możesz pomóc w tworzeniu i rozwijaniu programu stając się beta testerem. Możesz również wesprzeć projekt finansowo lub w dowolny inny sposób (testy, promocja, etc).

Aktualnie można pobrać wersję poglądową, która przedstawia postępy prac nad projektem. Wydawana jest ona publicznie w miesięcznych odstępach czasu.

Winamp 5.8.0.3660 (Beta)

Najnowsza publiczna wersja Winampa została wydana 19 października 2018. Jest to wersja rozwojowa (BETA)! Docelowo, Winamp miał stać się całkowicie darmowy, co wymagało usunięcia licencjonowanego kodu lub jego zastąpienia. Zaleca się wybranie instalacji niestandardowej (custom), która pozwala na wybranie komponentów do zainstalowania. Instalacja standardowa (standard) domyślnie ustawia pełną instalację (w przypadku pierwszej instalacji) lub ostatnio wybrane komponenty (w przypadku aktualizacji).

Uwaga: Nad niektórymi funkcjonalnościami wciąż trwają prace (np. nowe wersje wtyczek in_mod oraz out_wasapi). Wciąż brak wsparcia dla funkcji wypalania płyt CD, funkcji automatycznego uzupełniania znaczników lub wyszukiwania informacji o muzycznych płytach CD z internetowej bazy danych. Również wciąż brak wersji wielojęzykowej instalatora (można używać pakietów językowych Winampa).


POLSKI PAKIET JĘZYKOWY WINAMPA 5.8.0.3660

Polski pakiet językowy jest oficjalnym polskim tłumaczeniem programu Winamp, które przygotowałem w porozumieniu z wydawcą Winampa. Pakiet językowy stanowi tłumaczenie całego interfejsu Winampa, na które składa się tłumaczenie wszystkich wtyczek oraz skórek rozprowadzanych z Winampem. Ten pakiet językowy jest rozszerzoną wersją oficjalnego polskiego pakietu językowego, która zawiera dodatkowo skórkę klasyczną w polskiej wersji językowej oraz specjalną wtyczkę, która zapewnia dostęp do nieoficjalnej pomocy Winampa w polskiej wersji językowej.


Polski Pakiet Językowy Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 2533 razy)
Rozmiar pliku: 1,65 MiB (1729745 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp 5.8.0.3660
SHA256: e8a3b2ce89b10446376e0e4f9df232801b41b2ff9e3147555572fd990e354701

WINAMP DLA ANDROIDA

Winamp for Android™ to najlepszy odtwarzacz multimediów dla systemu Android. Aplikacja pozwala na odtwarzanie, zarządzanie i synchronizację muzyki ze swojego komputera Mac lub PC ze swoim urządzeniem Android. Winamp jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania muzyką, włączając w to bezprzewodową synchronizację z komputerem, import biblioteki iTunes oraz dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych dzięki SHOUTcast. Oficjalna dystrybucja Winampa na platformie Android zawiera mój pakiet lokalizacyjny, który ma status oficjalnego polskiego pakietu językowego.


Winamp for Android™ 1.4.15


Winamp for Android


W 2014 roku firma Radionomy (belgijski agregator sieciowych stacji radiowych) dokonała przejęcia odtwarzacza multimediów Winamp oraz technologii SHOUTcast. W wyniku tego, aplikacja Winamp for Android™ nie jest już rozwijana i nie jest oficjalnie dostępna (została usunięta ze sklepu Google Play).


WINAMP DLA MACOS

Aplikacja Winamp for Mac jest wciąż w fazie rozwoju. Celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnego odtwarzacza multimediów, który będzie najlepszym odtwarzaczem na platformie Apple. Program jest bardzo prosty-może synchronizować bibliotekę z iTunes, skanować foldery z muzyką oraz tworzyć i zarządzać listami odtwarzania.


Winamp for Mac 0.8.1.13 (Beta)


Winamp for Mac


W 2014 roku firma Radionomy (belgijski agregator sieciowych stacji radiowych) dokonała przejęcia odtwarzacza multimediów Winamp oraz technologii SHOUTcast. W wyniku tego, aplikacja Winamp for Mac Sync nie jest już rozwijana.

PAKIETY IKON WINAMPA

Pakiety ikon Winampa to kolekcja bibliotek ikon, które zawierają zbiór predefiniowanych ikonek, które wyświetlane są dla plików o rozszerzeniu określającym typy plików powiązanych z Winampem. Biblioteki ikon Winampa szczególnie dobrze wyglądają w nowoczesnych systemach Windows, gdzie możliwe jest ich wyświetlenie w dużym rozmiarze (256x256 pikseli, w zależności od ustawień Eksploratora plików).

Dotychczas przygotowałem kilka pakietów ikon. Każdy z nich zawiera wiele różnych bibliotek ikon, które różnią się od siebie wzorem, kolorem lub motywem. Wszystkie informacje o pakietach ikon dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej pakietom ikon.


WINAMP ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 13 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest kwiat (i maskotka Winampa). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Winamp Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 1537 razy)
Rozmiar pliku: 17,93 MiB (18803430 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 4217212498dddfbce45c98628900da1b8f27bd0619487d6e5b17dc37b038dd2f

WACUP ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 14 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z astronomią. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie WACUP jak i Winamp. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon WACUP Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 784 razy)
Rozmiar pliku: 21,48 MiB (22522004 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: e3287da1bdcadecff57f7441aa82a2ed48a2facdf14a00a043ca6dd2b1044426

THE FIRST ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest odtwarzacz plików multimedialnych Winamp. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon The First Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 6344 razy)
Rozmiar pliku: 14,86 MiB (15578301 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 8826ac6d19c909d06e5cf5c38616c61fda454bf52f6d89943220287cc2a323ec

LLAMA ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 7 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim jest maskotka Winampa - Mike The Llama (znany również jako DJ Mike Llama). Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Llama Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 3322 razy)
Rozmiar pliku: 14,97 MiB (15698345 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 8df3c4e4b3af5b7249852adcb7c31bba9b74427ca9103d0a424c7f7533520f8b

COSMIC RHAPSODY ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są obiekty i pojęcia związane z kosmosem. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Cosmic Rhapsody Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 3852 razy)
Rozmiar pliku: 11,06 MiB (11601764 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 010699b1e8fae2733a05814af8478addb2e0574a8082e29e06259de1bdc3b66e

MAGIC COLOURS ICON PACK

Instalator pakietu ikon zawiera 5 bibliotek ikon. Każda z nich jest nieco inna. Motywem przewodnim są kolory. Układ oraz kolorystyka różnią się w zależności od wybranej biblioteki ikon. Dzięki zawansowanemu instalatorowi (stworzonemu w NSIS) ten pakiet ikon może być zainstalowany zarówno w programie Winamp jak i WACUP. Aby dowiedzieć się więcej, możesz zapoznać się ze specjalnym dokumentem, który szczegółowo opisuje pakiet ikon Magic Colours Icon Pack.


Pakiet ikon Winampa

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 1849 razy)
Rozmiar pliku: 11,16 MiB (11705253 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp + JTFE / WACUP
SHA256: 80c0697fc6ad6d4a29f080befd803d18266a567906a6959b7a1982ec87fdb9da

SCHEMATY KOLORÓW WINAMPA

Pakiety schematów kolorów Winampa to zbiór specjalnych plików tekstowych, które definiują wygląd skórek Winampa. Pliki tekstowe zapisywane są w formacie XML. Każdy z elementów skórki wyświetlany jest w określonym kolorze. Dzięki schematom kolorów Winamp może przybierać kolory jakie tylko chcesz. Wszystkie informacje o pakietach schematów kolorów dla Winampa znajdziesz na stronie poświęconej schematom kolorów.


Winamp Color Themes

Ten instalator pozwala na zainstalowanie mnóstwa różnych schematów kolorów, które utworzone zostały przez użytkowników forum Winampa. Umożliwia on również instalację edytora kolorów v2.3.0 (narzędzie, które umożliwia użytkownikowi stworzenie własnych schematów kolorów). Pakiet zawiera 170 schematów kolorów przeznaczonych dla skórki Winamp Modern oraz 117 schematów kolorów dla skórek Bento / Big Bento.


Pakiety schematów kolorów

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 15583 razy)
Rozmiar pliku: 1,84 MiB (1932863 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2010 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp / WACUP
SHA256: 118d838fab3e4fc46d9f4ac6cfece8850679b722f416b5f5e14bf5ab19144ff7

WINAMP TOOLS

Pakiet Winamp Tools jest kolekcją kilku programów, które wykonują określone zadania powiązane z Winampem. Każdy z programów przeznaczony jest do ściśle określonego celu. All About Winamp prezentuje wszystkie informacje o Winampie, Winamp Backup & Restore umożliwia stworzenie i przywrócenie kopii zapasowej ustawień i plików Winampa, zaś Winamp Translation umożliwia pomoc w lokalizacji plików językowych Winampa. Oprócz tego, instalator kopiuje również program Winamp Tools (WALauncher). Służy on tylko i wyłącznie do zarządzania i uruchamiania poszczególnych składników pakietu Winamp Tools. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej pakietowi Winamp Tools.


INSTALATOR WINAMP TOOLS

Instalator pakietu Winamp Tools pozwala na łatwą i szybką ich instalację, z możliwością wyboru trybu instalacji (przenośna lub normalna), wyboru programów do zainstalowania (możesz zainstalować następujące narzędzia: All About Winamp, Winamp Backup & Restore oraz Winamp Translation. Winamp Tools (WALauncher) jest elementem, który scala cały pakiet).


Winamp Tools

Licencja: Freeware
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 3574 razy)
Rozmiar pliku: 15,14 MiB (15873655 bajtów)
Prawa autorskie: Copyright © 2004 - 2020 Paweł Porwisz
Wymagania: Windows 7+, Winamp / WACUP
SHA256: 619de0c9dbcf578aba038b48bc18a14677e95b66a0850a3f9541134ead3ec2b5

Programów z pakietu Winamp Tools można również używać w wersji przenośnej (wszystkie ustawienia przechowywane są w katalogu programu).ALL ABOUT WINAMP 10.2

All About Winamp (WAAbout) to program, dzięki któremu możliwe jest zebranie i wyświetlenie informacji o programie Winamp. Wyniki prezentowane są w zwięzłym i czytelnym raporcie w formacie tekstowym lub HTML. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi All About Winamp.


All About Winamp
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 1514 razy)
Rozmiar pliku: 3,78 MiB (3961203 bajtów)
SHA256: 564f70708e0722dabd1938df017c77182fa055fdf599143af297846692591e2e
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 1587 razy)
Rozmiar pliku: 4,33 MiB (4545012 bajtów)
SHA256: 29357ce88dff1e0f5cde4ee3fdc229157870a19e62383c81de573f9d246f5b7f

WINAMP BACKUP & RESTORE 10.2

Winamp Backup & Restore (WABackup&Restore) to program, dzięki któremu można utworzyć kopię zapasową plików oraz ustawień programu Winamp i przywrócić ją, gdy jest taka potrzeba. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi Winamp Backup & Restore.


Winamp Backup & Restore
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 1082 razy)
Rozmiar pliku: 3,60 MiB (3778770 bajtów)
SHA256: 2d972e46519eb65cd8f4c552fa0fecd0f97bf07d4c7194a9c15120ce62f54f2d
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 1126 razy)
Rozmiar pliku: 4,06 MiB (4256072 bajtów)
SHA256: aa8995c445770f5474689ed6fd42b4d309a2d8debe4d734f477144083794f996

WINAMP TRANSLATION 10.2

Winamp Translation (WATranslator) to program, który ułatwia i organizuje proces tłumaczenia interfejsu programu Winamp. Możliwe jest wygenerowanie pakietu językowego Winampa. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej programowi Winamp Translation.


Winamp Translation
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 2019 razy)
Rozmiar pliku: 2,19 MiB (2296737 bajtów)
SHA256: e68822e01ac4643eba239da84941c581080a0cf20b8dc8447976741162d35e9f
Data wydania: 4 marca 2020 (Pobrano 2172 razy)
Rozmiar pliku: 2,55 MiB (2670787 bajtów)
SHA256: 2362564cc2449709ff9f27e919283cbb470c0a07ef06e0be49577ea18e1bec97