System Information Tool

Program System Information Tool to proste narzędzie, którego zadaniem jest wyświetlenie podstawowych informacji o systemie użytkownika. Celem programu nie jest dokładna analiza składników systemu lub zainstalowanego oprogramowania, lecz szybkie zorientowanie się jakiego sprzętu używamy.


Właściwości

Program jest prosty i intuicyjny. Interfejs główny programu składa się z kilku zakładek, które prezentują informacje opisujące daną grupę sprzętu. Program umożliwia wygenerowanie raportu w formacie tekstowym *.txt (czytelny i prosty tekst) lub *.html (sformatowany, świetnie wyglądający dokument z obrazkami).

System Information Tool nie wymaga instalacji (działa w trybie przenośnym). Wystarczy pobrać plik na dysk i go uruchomić. Program jest częścią pakietu oprogramowania Winamp Tools, dedykowanemu programowi Winamp (w związku z tym, można go również zainstalować dzięki prostemu i intuicyjnemu instalatorowi. Sam instalator napisany jest w NSIS).

Program w bieżącej wersji:

 • posiada intuicyjny i prosty interfejs
 • niewielki rozmiar, jest przenośny, kompatybilny z Windows 7+
 • wyświetla zbiorcze informacje o systemie
 • wyświetla informacje o systemie operacyjnym i użytkowniku
 • wyświetla informacje o płycie głównej oraz BIOS
 • wyświetla informacje o procesorze
 • wyświetla informacje o pamięci operacyjnej
 • wyświetla informacje o dyskach
 • wyświetla informacje o karcie graficznej oraz monitorze
 • wyświetla informacje o karcie sieciowej oraz karcie dźwiękowej
 • wyświetla informacje o dacie i czasie
 • dzięki preferencjom, pozwala na dostosowanie go do własnych upodobań
 • pozwala na wygenerowanie szczegółowego raportu w formacie TXT z informacjami o systemie
 • pozwala na wygenerowanie szczegółowego raportu w formacie HTML z informacjami o systemie
 • dostępny jest w kilku językach

Program tworzy podsumowanie w formie raportu. Użytkownik ma do wyboru dwa formaty. Oto przykładowe raporty w formacie HTML oraz w formacie TXT.

Jak wspomniano wcześniej, program obsługuje inne języki. Jeśli chcesz możesz przetłumaczyć program na swój język. Aby to zrobić, pobierz program System Information Tool, przejdź do katalogu "Lang" i użyj referencyjnego pliku "English.lng". Przeczytaj uważnie uwagi w nim zawarte, zwróć uwagę na to, czy program już nie obsługuje Twojego języka. Po przetłumaczeniu pliku, możesz mi go przesłać poprzez e-mail.


Pobieranie

Możesz pobrać program System Information Tool. Pobierany plik jest w formacie archiwum zip. Po pobraniu pliku archiwum należy go rozpakować (na przykład darmowym programem 7zip), a następnie uruchomić program.

System Information Tool


System Information Tool 8.0

Data wydania: 16 lipca 2017
Rozmiar: 6,13 MiB (6427048 bajtów)
Licencja: Freeware
Wymagania: Windows 7+
SHA256: 1fbd1d7440bb692b4dd00785e15d90f3de3e0bec2872b7123e2abffe53f98609

  Pobierz System Information Tool
(Plik pobrano: 0 razy)
Jeśli z jakiegoś powodu jesteś zainteresowany starszą wersją programu System Information Tool możesz odwiedzić Archiwum Winampa i pobrać odpowiednią wersję.


Licencja

Copyright © 2004 - 2019 Paweł Porwisz

Wszystkie prawa zastrzeżone

Przed rozpoczęciem używania tego pakietu oprogramownia należy zapoznać się z poniższym tekstem. Brak zgody na zawarte w nim warunki oznacza, że jego użytkowanie jest zabronione. W takim przypadku należy go natychmiast USUNĄĆ.

OPROGRAMOWANIE JEST UDOSTĘPNIANE "W STANIE, W JAKIM SIĘ ZNAJDUJE", BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI WYRAŹNEJ LUB DOROZUMIANEJ, W TYM BEZ GWARANCJI PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU ORAZ NIENARUSZALNOŚCI PRAW STRONY TRZECIEJ. WŁAŚCICIELE PRAW AUTORSKICH OKREŚLENI W NINIEJSZEJ INFORMACJI O UPRAWNIENIACH NIE SĄ W ŻADNYM WYPADKU ODPOWIEDZIALNI ZA JAKIEKOLWIEK ROSZCZENIA ANI ZA JAKIEKOLWIEK SZKODY SZCZEGÓLNE, POŚREDNIE LUB WTÓRNE, ANI ŻADNE INNE SZKODY WYNIKAJĄCE Z UTRATY MOŻLIWOŚCI UŻYTKOWANIA, UTRATY DANYCH LUB ZYSKÓW, BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY PODSTAWĄ ROSZCZENIA SĄ WARUNKI UMOWY, ZANIEDBANIE LUB ODPOWIEDZIALNOŚĆ DELIKTOWA, POWSTAŁA W WYNIKU UŻYTKOWANIA TEGO OPROGRAMOWANIA LUB W ZWIĄZKU Z JEGO DZIAŁANIEM.